Masažai bei mankštos kūdikiams – problemoms spręsti ir raumenims lavinti

kinezi

Laimos Šuopytės nuotraukoje – studijos „Sveikas judesys“ vadovė Toma Kreivėnaitė su mažąja sportininke

Kartais tėvelių paklausiu: ar žinote, kodėl kūdikiams reikia mankštelių bei masažų? Vieni atsako – „mano draugai taip daro, tai gal reikia“, kiti – „vyresnį vaiką vedžiau, gal ir šiam reikia“, treti – „dėl vėluojančios raidos ar kitų problemų“, bet visgi dažniausiai išgirstu nustebimą balse – „kam išvis to reikia?“. Kad tų klaustukų būtų kuo mažiau, pabandysiu trumpai papasakoti apie mažiesiems skirtus užsiėmimus ir kokiu gi tikslu jie reikalingi.

Masažus ir mankšteles galima daryti jau nuo 3 mėnesių. Ypač rekomenduotina tiems mažyliams, kurių raida vėluoja – tai reiškia, kad vaikutis, būdamas, pavyzdžiui, 5-6 mėnesių, elgiasi kaip 4. Mankšta padeda lavinti raumenis ir dėl to mažylis labai greitai pasiveja savąjį amžių.

Mankštos gali būti reikalingos ir dėl kitų priežasčių: hipertonuso, hipotonuso, klubų displazijos, kreivakaklystės, kuri gali būti įgyjama (dėl netaisyklingo kūdikio nešiojimo) ar įgimta (dėl netaisyklingos padėties gimdoje), regos, neurologinės kilmės, kvėpavimo sutrikimų ir kt. Tačiau dažniausiai problemos būna dėl raumenų ir yra išsprendžiamos tiesiog mankštų bei masažų pagalba.

Kineziterapija padeda vaikučiui greičiau vystytis, geriau dirbti centrinei nervų sistemai, pradėti anksčiau kalbėti, netgi atsiskleisti talentams, tapti pranašesniam už kitus.

Kaip šios mankštelės ir masažai skiriasi nuo tų, kurios atliekamos suaugusiems? Atlikimo technika panaši, tačiau eiga ir intensyvumas skiriasi. Sveikintina, kai specialistas sugeba masažuoti ir mankštinti tos pačios procedūros metu. Kadangi mažyliui ilgai išlaikyti dėmesį sudėtinga, puiki išeitis, kai mankštelės metu įtraukiami ir masažo elementai – būtent taip darome savo Studijoje.

Be to, kūdikiams skirtų masažų ir mankštų rezultatai matyti labai greitai! Keli užsiėmimai su kineziterapeutu, truputis „namų darbų“ (nebijokite, visai nesudėtingų!) mamytėms ir vualia!

Mažas raumenynas, kuris iš karto formuojamas taisyklingai, įgyja teisingą įgūdį. Dėl to vėliau neišlenda problemos, kurias galėjote pražiūrėti.

Studijos „Sveikas judesys“ vadovė – kineziterapeutė Toma Kreivėnaitė

Studijoje „Sveikas judesys“ masažai ir mankštos atliekami kūdikiams nuo 3 mėn. iki 1 metų amžiaus.

Daugiau informacijos Feisbuke ir www.sveikasjudesys.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


3 + = dvylika

Kitos temos: