Merino vilna vaikams: ką reikia žinoti?

Merino vilnos tekstūra – švelni ir minkšta, todėl labai tinka vaikučių ar jautrių vilnos šiurkštumui žmonių drabužiams megzti

Tikriausiai kiekviena mama savo vaikui nori tik paties geriausio. Įskaitant ir natūralius rūbelius, audinius, kurie nedirgina jautrios odelės, nesukelia alergijų. Kone visi supranta, kad natūralaus pluošto audiniai yra žymiai geresnis pasirinkimas už sintetinius, tačiau kokią medžiagą geriausia rinktis vaikams, kūdikiams, naujagimiams? Vienas iš rekomenduojamų pasirinkimų – merino vilna. Ką verta žinoti apie ją?

Merino vilna – kas tai?

Merino vilna – tai aukščiausios kokybės merinosų avių vilna. Merinosas yra aukštų vietovių gyvūnas, kuris puikiai prisitaiko prie aplinkos sąlygų. Ši vilna išgaunama visiškai natūraliu būdu, t. y. ūkininkams auginant avis. Po to, kai jos apkerpamos, pradedamas apdorojimo procesas: balinimas arba dažymas, tačiau čia svarbiausia, kad šiame procese nedalyvautų jokios cheminės medžiagos.

Merino vilnos tekstūra – švelni ir minkšta, todėl labai tinka vaikučių ar jautrių vilnos šiurkštumui žmonių drabužiams megzti. Puikus pasirinkimas miegui – merino vilnos pledas vaikams. Kaip ir kitų avių vilna, merinosų vilna turi savyje natūralaus riebalo lanolino, kuris pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl miego metu vaikas neprakaituoja.

Gerosios merino vilnos savybės

Visų svarbiausia, jog rūbai iš merino vilnos palaiko pastovią kūno temperatūrą, yra pralaidūs orui, todėl leidžia kvėpuoti kūnui, nesukuria sąlygų prakaitavimui, apsaugo nuo perkaitimo ar peršalimo. Pasirodo kūdikiai labai greitai gali prarasti šilumą –  net keturis kartus greičiau nei suaugusieji.

Kiekviena mama žino, kokia be galo jautri yra naujagimių oda. Raudonumas, niežėjimas ir bėrimai gali būti dažnos problemos. Visi šie dirginimai neretai atsiranda dėl ilgalaikio prakaitavimo ir susikaupusios drėgmės. Na, o merino vilna pasižymi unikalia savybe sugerti bei išgarinti drėgmę. Taigi, medžiagos paviršius atstumia vandenį, tad lašeliai negali prasiskverbti pro pluošto paviršių. Tai ypatingai aktualu vaikams, žinoma, ir suaugusiems.

Dar vienas itin svarbus aspektas – daugybė tyrimų parodė, kad vystant naujagimį į merino vilną, smarkiai sumažėja staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS) tikimybė. Pasirodo, perkaitimas yra viena iš pagrindinių SKMS priežasčių.

Artėja žiema: kokius merino vilnos rūbelius rinktis?

Nuo megztinių iki megztų kombinezonų… Nuo šalikų iki pirštinyčių… Net ir rankų darbo kepurės vaikams – taps puikiu palydovu visos žiemos metu. Kaip minėta, merino vilna nesukuria sąlygų prakaitavimui, peršalimui ar perkaitimui, todėl šis pluoštas taps geriausiu žiemos draugu. Dėl natūralios medžiagos Jūsų atžala išliks sausa, toliau maloniai šildoma, o, svarbiausia, sumažės nepageidaujamų bėrimų tikimybė.

Merino vilnos priežiūra

Turint šios medžiagos rūbus, pledus ar kitus gaminius, būtina žinoti, kad medžiagą lengva prižiūrėti. Drabužėlius galima skalbti skalbimo mašina, vilnai skirtu rėžimu. Naudokite ekologiškas, kūdikiui tinkamas skalbimo priemones. Geriausi yra skysti skalbikliai. Taip jie geriau įsigeria į audinį, jį išskalbia ir geriau pasišalina skalbimo ir gręžimo metu.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni − 9 =

Kitos temos: