„Vaiko pažadas“ – unikali paramos idėja

150x150mm 2

Dabar „SOS vaikų kaimuose“ globojame 119 vaikų, ir dar, kaip socialiniai darbuotojai, prižiūrime apie 450 vaikučių

Praėjo Kalėdos, o su jomis – ir dosnumo bei labdaros vajus. Vėl pasinersime į kasdienybę ir rūpinsimės tik savimi. O juk noras padėti silpnesniems už save turėtų būti ne proginis, o nuolatinis. Štai dėl ko pokalbį su „SOS vaikų kaimų“ vadove Lietuvoje Liudovika Pakalkaite spausdiname ne kalėdiniame, o „paprastame“ sausio numeryje.

Unikali idėja

Lapkričio mėnesį buvo pristatyta įdomi „SOS vaikų kaimų“ idėja – surengti visiškai kitokią paramos kampaniją vaikams iš rizikos šeimų ar likusiems be globos.

Liudovika Pakalkaitė pasakoja: „Paprastai parama apsiriboja paaukojimu, per daug nesidomint, kas su tais pinigais paskui daroma. Mes norėjome, kad surinkta parama būtų skirta ne vienkartinei emocijai (žaislui ar saldainiams), o vaiko svajonės išsipildymui ilgalaikėje perspektyvoje. Idėją vaikams suformulavome taip: švęsime Lietuvos nepriklausomybės 100-metį, ar jūs, vaikai, turite ką pažadėti Lietuvai?

Ir ką jūs manote, vaikai turėjo daugybę pažadų! Mūsų SOS tetos bei dienos centrų auklėtojos paprašė vaikų savo pažadus nupiešti – svajonės buvo įvairiausios: nuo noro tapti gaisrininkais, gamtininkais, mokytojais.

Kiekvienas vaikas turi savo istoriją

Dabar „SOS vaikų kaimuose“ globojame 119 vaikų, ir dar, kaip socialiniai darbuotojai, prižiūrime apie 450 vaikučių. Mes su šiais vaikais būsime iki jų savarankiškumo, pilnametystės. Norime pasakyti visuomenei, kad tie vaikai turi turėti šansą užaugti tuo, kuo jie nori būti. Jų svajonių negali apriboti tai, kad jie gimė socialinės rizikos šeimose ar išvis neturi tėvų. Juk kiekvienas tas vaikas yra visiškai atskira gyvenimo istorija.

Norint padėti kiekvienam vaikui, prireiks laiko, tad aukoti savo pinigus ar dėmesį galite nuolatos. Užsukite į svetainę www.vaikopazadas.lt ir susiraskite vaiko svajonę, prie kurios norėtumėte prisidėti. Galbūt esate dainininkas, o rasite vaiko svajonę dainuoti. Viena mergaitė Paulina (12 m.) parašė, kad nori būti bėgimo čempionė ir garsinti savo šalį. Jos svajonę perdavėme Lietuvos bėgimo rekordininkei Eglei Balčiūnaitei, ji sutiko mergaitei skirti laiko, duoti patarimų, kartu pasitreniruoti.

Turi keistis požiūrį į vaikų globą

Vaikus pamaitinti ir aprengti yra lengviausia, tačiau auginti juos drąsiais, pasitikinčiais žmonėmis – štai kur iššūkis. Juk mūsų vaikų likimai sudėtingi, tie vaikai iškentę daug skausmo, palikę globos namus jie patiria didžiulį vienišumą ir baimę.

Dabar kiekvienam pradėjome pildyti „Svajonės planą“. Pirmiausia sudėjome tuos piešinius, svarstome, kuo galime prisidėti prie kiekvieno norų, ir po žingsniuką judėsime toliau. Vienas žingsniukas gal bus treniruotės, kitas žingsniukas – gal „šešėliavimas“ (galimybė „pasimatuoti“ dominančią profesiją – praleisti dieną ar pusdienį su specialistu ir stebėti jo darbą) ir t.t. Mums svarbiausia, kad tai nebūtų vienkartinė akcija, o ilgalaikis dėmesys vaikui. Kaip minėjau, mūsų vaikai patyrę daug traumų, išdavysčių, ir juos pažinti, prie jų prieiti reikia laiko. Tad jei žmogus nori investuoti į šiuos vaikus savo laiką, patirtį, hobį, jis turės tai daryti ne vieną kartą.

Vaikų pažadams vykdyti mums be galo svarbi ir finansinė parama. Treniruotėms, lavinimui, net korepetitoriams. Juk yra14-mečių, kurie sunkiai skaito, nes jis daug mėtų net nėjo į mokyklą… Daugumai mūsų globojamų vaikų reikia specialiųjų pedagogų, logopedų pagalbos. Kartais ir sportas yra gera terapija, nes nemaža dalis mūsų globotinių nesukaupia dėmesio. Juos galima pavadinti trumpų distancijų sprinteriais, kai kažkuo susidomima tik kelioms minutėms. Kokiu mistiniu būdu toks apleistas vaikas pateks į universitetą? Jam būtina padėti „pailginti savo distancijas“, kol jis dar yra vaikas, kad užaugęs būtų visavertis visuomenės narys, studijuotų.

Vaikai, suvokdami, kad svajonė yra ilgalaikė, kad jos siekti reikia kelerius metus, vizualizuoja savo ateitį, mokosi iš sprinterių tapti ilgesnių distancijų bėgikais.

Pažadu, kad rėmėjams mes atsiskaitome už kiekvieną investiciją į konkretų vaiką. Beje, kai kurios įmonės Kalėdų proga pasiūlė darbuotojams – rinkitės po vaiką ir jo pažadą, paremkite, o įmonės prisidės dvigubai.

Peremkite SOS vaikų kaimus skambindami 1471, 2 € arba didesne suma sos-vaikukaimai.lt

Paskaityti vaikų pažadus ir į juos investuoti visi norintys gali specialioje svetainėje www.vaikopazadas.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


1 + = aštuoni

Kitos temos: