Kodėl anglų kalbos pamokos vaikams yra naudingos?

Žaidžiant ugdyti atžalų anglų kalbos žinias galima jau nuo dvejų–trejų metų amžiaus

Anglų kalbos įgūdžiai nepamainomi kone kiekvieno žmogaus kasdienybėje – jie būtini siekiant geresnių galimybių studijuoti ir įsidarbinti, norint naudotis įvairesniais informacijos šaltiniais. Mokytis užsienio kalbos lengviausia vaikystėje, tad ankstyvos anglų kalbos pamokos vaikams teikia didelę naudą. Taigi kodėl geriau vesti vaiką į pamokas užuot mokius namuose?

Anglų kalba jau nuo dvejų–trejų metų

Tėvai dažnai svarsto, nuo kelių metų verta pradėti mokyti vaiką anglų kalbos. Žaidžiant ugdyti atžalų anglų kalbos žinias galima jau nuo dvejų–trejų metų amžiaus. Kodėl naudinga pradėti nuo mažens? Moksliškai įrodyta, kad vaikai iki trejų metų amžiaus yra imliausi! Pirmiausia vaikus supažindinkite su anglų kalbos skambesiu, pratinkite girdėti naują kalbą. Vaikai, nuo vaikystės girdintys anglų kalbą, išsiugdo puikų kalbos pojūtį. Ne paslaptis, kad jie jaučiasi užtikrintai vartodami anglų kalbą ir vyresniame amžiuje.

Dalis tėvelių abejoja, ar verta vesti vaiką į formalias pamokas, ar geriau patiems užsiimti ugdymu. Mokyti anglų kalbos pagrindų gali pasirodyti nesudėtinga, ypač jei tėvai yra pažengę kalbos vartotojai. Vis dėlto užsiėmimai su profesionaliu mokytoju turi daugybę pranašumų.

Struktūruotas ugdymas

Vienas pagrindinių privalumų lankant užsiėmimus su mokytoju – pamokų nuoseklumas ir struktūra. Rutinos sukūrimas yra itin svarbi bet kokio mokymo dalis, tad nusprendę vesti vaiką į pamokas būsite tikri, kad bent kartą per savaitę tuo pačiu metu vaikas bus lavinamas ir taip formuosis naudingi įpročiai.

Mokytojo kompetencija

Kitas pamokų privalumas – tai mokytojo, sukaupusio patirties dirbant su jauniausio amžiaus vaikais, priežiūra. Specialistas geriausiai išmanys darbo su vaikais subtilybes, turės pasiruošęs mokymo priemonių ir geriausiai pasirūpins vaiko kalbine raida. Anglų kalbos pamokėlėse apjungiami įvairūs mokymosi metodai: vaikai mokosi žaisdami, žiūrėdami mokomąją animaciją, dainuodami smagias daineles. Mokytojas užsiima šnekamosios kalbos įgūdžių lavinimu, todėl vaikai yra skatinami kurti trumpus pasakojimus anglų kalba, pristatyti save ir savo aplinką.

Pritaikyta aplinka

Patyręs specialistas turės gausybę inovatyvių, įvairių, pritaikytų kiekvienam vaikui metodinių priemonių. Užsiėmimai specialiai pamokėlėms pritaikytose patalpose pranoksta mokymąsi namuose. Ramioje aplinkoje vaikas pratinasi išlaikyti dėmesį ir atlikti mokytojų pateikiamas užduotis.

Namų darbai

Nors įprastai ikimokyklinio amžiaus vaikams namų darbai nėra užduodami, tačiau anglų kalbos mokytojai gali patarti, kaip tėveliams papildomai užsiimti vaiko kalbine raida namuose – taip pasieksite geresnių rezultatų. Pavyzdžiui, mokytojai gali rekomenduoti mokytis įvairių smagių dainelių namuose – ritmas ir muzika padeda geriau įsiminti žodžius ir frazes, o girdėti anglų kalbą vaikui tampa įprasta. Tokio amžiaus vaikams labai svarbus mokymasis žiūrint animaciją. Įvairūs filmukai anglų kalba dažnai tampa „raktu“ į sėkmę.

Socializacija

Galiausiai priešmokyklinio amžiaus vaikams anglų kalbos pamokos – tai dar viena bendravimo galimybė. Vaikai užmezga santykį tiek su savo mokytoju, tiek su kitais vaikais (jei lanko užsiėmimus grupelėje). Tokiu būdu gerinami socialiniai įgūdžiai. Beje, pastebima, kad užsienio kalbos pamokėles lankantys vaikai ima sklandžiau kalbėti ir gimtąja kalba.   

Daugiau apie vaikų raidą galite sužinoti papildomo ugdymo akademijos „Alfa klasė“ puslapyje.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


4 − du =

Kitos temos: