Lietuvos tinklalaidžių bibliotekoje – premjera. Aktorė Kristina Savickytė kviečia iš naujo atrasti pasakas

Kristina Savickyte

Aktorė ir edukatorė Kristina Savickytė

Lietuvos tinklalaidžių bibliotekoje – premjera. Aktorė ir edukatorė Kristina Savickytė kviečia atrasti pasakas iš naujo, išnaudojant jas pokalbiui su vaikais ir iššūkiams visai šeimai. Spalio 8 dieną startavusi tinklalaidė „Pasaka su uodega“ kviečia įsitraukti į bendrą šeimos veiklą, pažinti pasakos išmintį ir simbolius šiuolaikiniame kontekste, pasakos bus iliustruojamos ir autoriniais instrumentiniais kūriniais.

Tinklalaidžių serijoje „Pasaka su uodega“ laidos autorė Kristina seka įvairių tautų pasakas, o tada kviečia gaudyti pasakos uodegą – kalbėtis pasakos vertybių temomis, tapatintis su jos herojais, tada – visai šeimai susėsti ir kartu veikti. O kiekvienos tinklalaidės pabaigoje gaudomi retai vartojami ar senoviniai pasakų žodžiai. „Labai norėjau atkreipti klausančiųjų dėmesį ir į žodžius. Senoviniai žodžiai mus jungia su močiutėmis, seneliais, todėl tikiuosi nutiesti tiltą į ryšį su jais. Jei vaikas nežino, kas yra vyžos, gali būti, kad močiutė tikrai žinos,“ – sako Kristina Savickytė.

Autorė džiaugiasi ne tik bendradarbiavimu su Lietuvos Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, tačiau ir tuo, kad pasakų atmosferą padeda kurti profesionalūs muzikai – klarnetininkas Ignas Daniulis, kuris ne tik parinko, bet ir sukūrė temas pasakoms, bei muzikos terapeutė Jurgita Žebrauskaitė – Taločkienė – jos rankose prabilo įvairūs perkusiniai instrumentai, varpeliai, kalimba ir kt.

Šiuolaikiniai tėvai nebūtinai nori skaityti, sekti pasakas savo vaikams ir laiko jas atgyvena. Kitiems užkliūva senovinė kalba ar baisūs vaizdiniai. Ar tikrai šiuolaikiniai vaikai nebeklauso pasakų, šio klausimo vedama K.Savickytė ir pradėjo projektą.

„Viskas prasidėjo nuo edukacijų ir užsiėmimų šeimoms bei pirmosios knygos „Kuriame pasaką“ – atsineši pasaką ir ne tik ją paseki, bet siūlai pasigaminti paprastas lėlytes naminiam teatriukui. Jei vaikai ūgtelėję, gali su jais ir aptarti – ar tikrai vilkas visada blogas ir kodėl jis toks? O gal jis piktas, nes niekas jo nemyli? Tada gali sukurti ir nusiųsti vilkui palinkėjimų atviruką – gal jis ims ir apsidžiaugęs nustos būti amžinai piktas. Palaipsniui šitai veiklai man tarsi nusileido pavadinimas „Pasaka su uodega“. O norėdama savo sekamomis pasakomis pasiekti didesnę auditoriją, į Lietuvos Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką atsinešiau idėją apie tinklalaidę vaikams,“ – pasakoja Kristina.

„Kūrybinis procesas leidžia džiaugtis puikiu rezultatu – man pakako atsinešti viziją, o muzikai Ignas ir Jurgita bei M. Mažvydo bibliotekos garso režisierė Katažina Bitovt ją pratęsia ir papildo vardan puikaus rezultato“, – sako Kristina.

Aktorė ir knygų autorė K. Savickytė įsitikinusi, kad pasakose sudėti simboliai bei senoji išmintis visapusiškai ugdo, lavindamos kalbą, vaizduotę, empatiją, supažindindamos su pasaulio sąranga ir vertybėmis.

Premjerinę pasaką jau galima išgristi Spotify, Apple Podcasts ir kitose tinklalaidžių platoformose.

Nuoroda –   https://anchor.fm/kristina-savickyt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


2 + = septyni

Kitos temos: