Patarimai, kaip išsirinkti tinkamą buteliuką savo mažyliui

Pakreipus buteliuką, viduje esantis oro cirkuliacijos vamzdelis orą iš žinduko nukreipia į viršų, ir jis nepatenka į vaiko skranduką

Jei mama negali maitinti vaikelio natūraliai arba vien mamos pieno nepakanka ir tenka primaitinti, neišvengiamas pirkinys yra buteliukas. Jų pasiūla nemaža, kaip išsirinkti labiausiai tinkantį?

Neretai kūdikį kamuoja pilvo diegliukai. Ar galima to išvengti, pasirinkus tinkamą buteliuką?

Kūdikio virškinimo sistema dar ne visiškai susiformavusi. Žarnyne dar nėra pakankamai gerųjų bakterijų, kurios padėtų virškinti maistą.

Mažylio žarnynas pamažu tik mokosi dirbti. Virškinimo procesą apsunkina ir tai, jei kūdikis kartu su pienu nuryja daug oro. Prasideda vadinamieji pilvuko diegliai – skrandžio ir žarnyno spazmai.

Oras gali sukelti pilvuko skausmus, vaikas gali dažniau atpylinėti, blogiau pasisavina kai kurias maisto medžiagas. Tokiu atveju patartume neleisti mažyliui peralkti, kad jis nerytų pienuko greitai ir godžiai. Buteliukų lentynoje rasite vieną unikalų produktą – Dr.Brown’s buteliuką su užpatentuota vidine oro cirkuliacijos sistema.

Pakreipus buteliuką, viduje esantis oro cirkuliacijos vamzdelis orą iš žinduko nukreipia į viršų, ir jis nepatenka į vaiko skranduką. Toks buteliukas rekomenduojamas ir vaikams, kurie turi refliukso problemų.

Pagal kokius kriterijus buteliuką pasirinkti?

Dr.Brown’s buteliukų būna dviejų tipų: siauru ir plačiu kakliuku. Plataus kaklelio buteliukai rekomenduojami kūdikiams, kurie maitinami natūraliai, bet kartais mamai tenka išeiti, vaikutį palikti auklei ar artimiesiems, kurie pamaitins mažylį iš buteliuko. Platesnis žindukas panašesnis į mamos krūties anatomiją, kūdikis, maitinamas iš tokio buteliuko, neatpras žįsti krūties. Pienas teka panašiai kaip iš krūties.

Platesnis buteliukas rekomenduojamas ir tuo atveju, jei vien mamos pieno nepakanka, kūdikis blogai priauga svorio. Tada, pamaitinus krūtimi, kūdikiui galima pasiūlyti pieno mišinio būtent iš tokio buteliuko.

Jeigu vaikelis maitinamas tik dirbtinai ir mamos krūties visiškai nežinda, labiau tinka siauresnis buteliukas su siauresniu žinduku. Kūdikiui iš jo maitintis bus lengviau, jis greičiau pavalgys.

Kokio amžiaus mažyliams skirti Dr.Brown’s buteliukai?

 Buteliukai pagaminti iš saugių vaiko organizmui medžiagų

Jie skirti kūdikiams nuo gimimo iki tol, kol buteliuko reikės. Kai vaikelis paauga, pilvuko diegliai nebevargina, tada oro cirkuliacijos sistemą iš buteliuko galima išimti ir buteliuką toliau naudoti kaip įprastą gertuvę su žinduku ar silikoniniu snapeliu.

Buteliukai pagaminti iš saugių vaiko organizmui medžiagų. Galima pasirinkti buteliuko dydį, tik reikia nepamiršti pakeisti žinduką, kai jis susidėvės. Žindukai turėtų atitikti ir vaiko amžių mėnesiais (tai visada nurodoma ant pakuotės), nes kuo didesnis vaikelis, tuo didesnė turi būti skylutė žinduke. Naujovė – silikoniniai snapeliai. Buteliukas su silikoniniu snapeliu padeda kūdikiui lengviau pereiti nuo buteliuko prie puodelio ar gertuvės.

Kokį buteliuką pasirinkti neišnešiotam kūdikiui?

Yra specialių Dr.Brown’s buteliukų bei žindukų neišnešiotiems kūdikiams. Neišnešiotukų virškinimo sistema ypač jautri, jie dažniau atpila, vargina pilvuko pūtimas ir diegliai. Tokiems naujagimiams ypač nepalanku, jei kartu su pienuku nuryja ir oro. Šią problemą galima išspręsti, parinkus tinkamą buteliuką ir žinduką, skirtą būtent neišnešiotukui. Per tokį žinduką pienukas bėga labai lėtai, kad mažylis nespringtų.

Kaip tinkamai buteliukus prižiūrėti?

Visas buteliuko dalis patogiai bei paprastai galima išrinkti. Kiekvienoje pakuotėje yra šepetėlis, skirtas oro cirkuliacijos sistemai plauti. Visas dalis galima sterilizuoti elektriniuose bei mikrobangų krosnelių sterilizatoriuose arba tiesiog gerai išplovus apipilti verdančiu vandeniu.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− du = 5

Kitos temos: