Vaikas nekvėpuoja per nosytę jau tris mėnesius. LOR gydytojai nieko neranda, buvo skirtas gydymo kursas, sakė – jei nepadės, tai reikės šalinti andenoidus. Alergijų neturi. Ar galėjo priprasti kvėpuoti per burną?

Ieškant sunkaus kvėpavimo pro nosį  priežasčių, reikia prisiminti, kokioms aplinkybėms esant, tai nutiko. Gal vaikas susirgo sloga ir ji užsitęsė ilgiau kaip savaitę, po to pasidarė sunku kvėpuoti pro nosį? Ar sloga kartojasi per Jūsų minimus 3 mėnesius? Ar vaikas, kai jis dieną panyra į žaidimą, kvėpuoja pro burną, ar pro nosį? Kaip vaikas kvėpuoja, kai užmiega, – pro burną ar pro nosį? Žinios apie tai yra labai svarbios LOR gydytojui, kuris sprendžia, šalinti ar nešalinti adenoidus.

Gal pasunkėjęs kvėpavimas pro nosį atsirado prasidėjus šildymo sezonui? Sausas oras džiovina nosies gleivinę, kuri visuomet išskiria šiek tiek sekreto, taip apsivalydama nuo nereikalingai įkvėptų dulkių, kurių visuomet yra aplinkoje. Kai aplinkoje sausas oras, normaliai išsiskiriantis sekretas pridžiūsta, dėl to pasunkėja kvėpavimas, todėl reikia vėdinti kambarius ir iš nosies išvalyti išmirkytas (t.y. į kiekvieną šnervę įlašinus po 1–2 lašus virinto vandens) pridžiūvusias gleives.

Gal prieš 3 mėnesius vaikas smarkiai užsigavo nosį ir dėl to galėjo pakisti nosies kaulų joje išsidėstymas. Jei taip buvo, apie tai buvo būtina informuoti LOR gydytojus.

Kai vaikui sunkiai sekasi kvėpuoti pro nosį, jis pradeda kvėpuoti pro burną. Jei tokio pasunkėjusio kvėpavimo pro burną priežastis yra adenoidai, jie šalinami tik tuomet, kai vaikas dažnai serga sloga, ji komplikuojasi ausų uždegimu ar  kvėpavimo takų ligomis. Adenoidų šalinti neskubama, nes jie yra augančio vaiko imuninės sistemos, saugančios jį nuo ligų, dalis.

„Mamos žurnalas“

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 8 = dešimt

Kitos temos: