Vaikas paprašė akvariumo žuvytės. Atmintinė prieš perkant

Pexels.com

Atėjo eilė mažesnėms gyvybės formoms, kurios vaikui gali suteikti begalę džiaugsmo.

Akvariumo žuvys yra gražių spalvų, įspūdingų raštų ir hipnotizuojančių judesių. Žuvyčių gyvenimo stebėjimas veikia raminamai, padeda atsipalaiduoti. Ne veltui akvariumas laikomas streso mažinimo priemone. Kai vaikas yra sudirgęs, emocingas, pervargęs ar priblokštas įspūdžių, – žuvų stebėjimas bus puiki priemonė, padedanti pakeisti nuotaiką.

Žuvys moko vaikus atsakomybės. Jų priežiūrai gali būti skiriamos pagal vaiko amžių susijusios užduotys. Vaikai gali padėti pakeisti vandenį, pabarstyti žuvų maisto. Vyresnis vaikas gali stebėti vandens kokybę ir išvalyti akvariumą. Žuvų laikymas turi daug privalumų, tačiau žaidimų prasme jos yra vienas iš mažiausiai praktinių augintinių. Vaikas turi žinoti, kad žuvų nebus galima liesti, o bus galima tik į jas žiūrėti. Priminkite vaikui, kad nekištų pirštų į vandenį, nes tai ne tik kelia įtampą žuvims, bet ir vaikas gali užsikrėsti pirmuonimis, bakterijomis, virusais.

Žuvų, kaip ir kitų naminių gyvūnų įsigijimas yra didelis įsipareigojimas ir atsakingas sprendimas, kuris gali būti priimtas tik išsamiai įvertinus šeimos galimybes. Reikia susirinkti daug informacijos apie priežiūros inventorių, jos ypatumus, žuvų rūšis.

Prieš pradžiugindami vaiką akvariumu, atsakykite sau:

Ar rasite akvariumui namuose vietą, kurioje nėra tiesioginių saulės spindulių bei vėjo?

Ar ta vieta bus saugi, vaikas negalės akvariumo nuversti ar kitaip jį paveikti?

Ar yra užtektinai vietos žuvims šerti ir vandeniui pakeisti ir pakankamai elektros lizdų, kad nereikėtų prailginimo laido?

Kokio dydžio akvariumą galėsite įsigyti?

Ar galėsite kasdien skirti laiko žuvų priežiūrai?

Ar užteks lėšų žuvų priežiūrai? Reikės įsigyti ne vien tik akvariumą, bet ir jo priedų (žvyro, augalų, aeratorių, termometrą, filtrą, apšvietimo ir vandens kokybės tyrimo reikmenų, žuvų maisto).

Tuomet reikėtų susirinkti informaciją, kiek ir kokių žuvų, priklausomai nuo akvariumo dydžio ir jo vandens, galite turėti (1 žuvytei turi tekti 5 litrai vandens), kokios žuvys tarpusavyje sutaria ir kokios negali gyventi kartu.

Žuvis

Pexels.com

Kiekviena žuvų rūšis reikalauja savitos priežiūros. Pradedantiesiems geriau turėti tokias, kurių priežiūra paprastesnė. Pasidomėkite, kaip atskirti sveikas žuvis nuo negaluojančių, kaip vizualiai įvertinti akvariumo vandenį, t.y. ar jis sveikas jo gyventojoms?

Žuvys yra puikūs pirmieji augintiniai vaikams. Jų maitinimas ir priežiūra yra gana lengva užduotis, kurią daugelis vaikų gali savarankiškai atlikti. Prižiūrėdamas žuvis, vaikas mokosi gerumo, atjautos, atsakomybės ir švelnumo. Tik neleiskite vaikučiui dosniai berti žuvų maisto į akvariumą, nes nesuvalgytas žuvų maistas, nusėdęs akvariumo dugne, skaidosi ir jį užteršia.

Vaikas ir šuniukas. Skaitykite ČIA

Vaikas ir kačiukas. Skaitykite ČIA

Vaikas ir naminiai paukščiukai. Skaitykite ČIA

Vaikas ir vėžliukas. Skaitykite ČIA

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− keturi = 4

Kitos temos: