Kokybiškas gyvūnų maistas – sveiko augintinio paslaptis

augintinis

Tinkamos mitybos pasirinkimas jūsų augintiniui yra vienas iš svarbiausių dalykų, kurį galite jiems pasiūlyti

Tinkamos mitybos pasirinkimas jūsų augintiniui yra vienas iš svarbiausių dalykų, kurį galite jiems pasiūlyti. Deja, tai nėra paprastas klausimas net sveikam augintiniui. Kiekvienoje parduotuvėje yra tūkstančiai skirtingų gyvūnų ėdalo su įvairiais priedais ar pagardais. Net produkcija, kurią gerai pažįstame irgi keičia savo formuluotes periodiškai ir mes net neįsivaizduojame kada.

Maitinimo galimybes apsunkino mokslo, ažiotažo, rinkodaros dalykai. Ir labai sunku nepasimesti, mat dauguma žmonių nežino pakankamai apie tinkamą augintinių mitybą. Vis tik, šiais laikais informacija yra prieinama visur, todėl pasiskaityti tikrai verta, jeigu jums rūpi jūsų augintinių sveikata.

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis gyvūnų maistą

Naminių gyvūnėlių ėdalo pramonėje yra labai mažai standartizacijos. Pavyzdžiui, vienos įmonės vyresnio amžiaus gyvūnų mityba gali turėti visiškai kitokį maistinių medžiagų kiekį nei jaunesnio amžiaus gyvūnėlių dieta. Norėdami sužinoti, ką įmonė pakeitė, turite paklausti arba pasiskaityti gamintojo svetainėje. Kai kurios įmonės turi puikias svetaines, kuriose paaiškinama viskas kas susiję su jų gaminamais produktais bei kam jie tinkamiausi, o kitos – ne. Pamirškite apie gamintojus, kurie to nedaro. Šiais laikais nėra jokios priežasties turėti svetainę su gražiomis nuotraukomis ir jokios informacijos. Žinokite tai, jog gamintojas turi pirkėjui aprašyti savo produkciją bei informuoti apie ingredientus savo gaminamame maiste augintiniams, mat, jeigu jis to nedaro, tuomet jums geriausia ir naudingiausia rinktis tą gamintoją, kuris tai daro.

Naminių gyvūnėlių ėdalas yra sukurtas pagal bendras normas, tačiau atskiros mikro ir makro maistinės medžiagos skiriasi. Vieno sveiko augintinio mitybos reikalavimai gali labai skirtis nuo kito sveiko augintinio. Štai kodėl gali būti naudinga keisti mitybą laikui bėgant, tikintis kompensuoti šiuos skirtumus. Nepakanka pakeisti skonį, reikia keisti gamintojus bei produkciją. Be to, kai kurie gamintojai gamina keletą prekių ženklų, todėl žinokite patronuojančią įmonę, kad keisdami mitybą galėtumėte pakeisti ją į kitą. Kalbant apie konkrečius ingredientus, tai reikia, jog maiste būtų bent vieno iš šių sudedamųjų dalių:  jautienos, vištienos ar žuvies. Jeigu nusprendžiate užsiimti maisto gaminimu patys namuose, tai yra tinkamas pasirinkimas, jei mėgstate gaminti ir tai tinka bei matote, kad patinka jūsų augintiniui.

Tad apibendrinant galima teigti, jog skaitykite etiketes, domėkitės perkamo produkto gamintojais bei stebėkite savo augintinius bei jų savijautą suvartojus jūsų nupirktą maistą, mat tik taip suprasite kas jūsų augintiniui yra tinkamiausia.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 − = septyni

Kitos temos: