Vienuoliktasis mėnuo. Gerardas-2006

Gerardas

Gerardas

Redakcijos kūdikis Gerardas Caporkis už mėnesio pūs pirmąją gimtadienio žvakutę. Berniukas gimė 2006 metų sausio 24 dieną. Gerardo mama – 30 metų gydytoja rezidentė anesteziologė-reanimatologė Jūratė, tėvelis Žilvinas – 31 metų statybos inžinierius. Gerardas – pirmasis poros vaikas.

Jau rezervuota vieta gimtadieniui

Gerardui – 11 mėnesių, ir visa šeima jau gyvena būsimojo gimtadienio dvasia. Berniukas nė kiek nepanašus į bejėgį kūdikį – šio susitikimo metu kvatojo, plojo, koketavo ir visaip bandė atkreipti į save dėmesį. Kai susitikę čiupome vyrutį pakilnoti, rankos greitai nutirpo – jau apie 11 kg „gyvo svorio“. Mama Jūratė paliudijo, kad nešioti Gerardą darosi vis sunkiau. O šis, lyg tyčia, vis labiau nori būti ant rankų. Nors praėjusį mėnesį mama gyrėsi, kad Gerardas jau užmiega vienas, šį kartą prisipažino – vėl grįžo migdymo ant rankų laikai.

Gerardo tėveliai iš anksto rezervavo „Akropolio“ vaikų žaidimų centrą – ten sausio 24 dieną vyks sūnaus gimtadienis. Bus pakviestas būrys Gerardo bendraamžių.

Pabuvo net vestuvėse

Caporkių šeima neįsivaizduoja laisvalaikio namuose, jie kiekvieną savaitgalį kažkur eina ar važiuoja. Žinoma, kartu su Gerardu. Renginys keičia renginį, pramoga – pramogą, tad šiame straipsnelyje apžvelgsime tik keletą jų.

Lietuvos televizija yra netoli Caporkių namų. Vieną sekmadienio rytą šeima išsiruošė į laidos „Tele Bim Bam“ filmavimą. Kad ir kaip mėgsta muziką, Gerardas ipusejus laidai uzmigo. Neįprastą žiūrovą nuolatos filmavo ir rodė stambiu planu.

Eglės įžiebimas. Pirmiausia Gerardas įžiebė eglę senelių kieme, o tą patį vakarą – ir Katedros aikštėje. Susižavėjęs ir apstulbęs spoksojo į lemputes, klausėsi koncerto.

„Bitės“ gimtadienio koncertas „Siemens“ arenoje. Skirtingai nei „Tele Bim Bam“ laidoje, šiame koncerte Gerardas spirgėjo iš laimės, plojo, šoko ir rėkė. Jam patiko visi – Čivilytė, Ščogolevaitė, Gabalis, Meškėla, Riaubiškytė. Tačiau kai pradėjo kalbėti Kernagis su Valinskiene, Gerardas supyko. Jam reikėjo muzikos!

Tetos vestuvės. Nors paprastai migdomas 21 valandą, per vestuves Gerardas ištempė iki 23.

Susidomėjęs klausėsi tostų, su vaikštyne nardė tarp svečių. Kai išgirdo „prie stalo, prie stalo, mielieji svečiai“, suprato, kad privaloma dainuoti. Pradėjo plėšti iš visų plaučių (pasak Jūratės, Gerardo stilius – visus perrėkti). Kai svečiai prapliupo plojimais po kažkokio tosto, Gerardas pamanė, kad visi ploja jam ir dar energingiau tęsė pasirodymą.

„Yamaha“ mokyklėlė. Kol kasGerardas lankėsi tik viename užsiėmime, bet tikrai ne paskutiniame. Berniukui labai patiko, nes vadovė ne tik dainavo, bet ir laikydama minksta ruoni-zaisla, kalbino vaikus. Gerardas čiupo ruonį už nosies ir kvatojo. Be to, euforiją kėlė net 9 bendraamžių kompanija.

Būsimos atrakcijos. Kūčias šeima sutiks pas Jūratės tėvus Vilniuje, o per Kalėdas važiuos pas Žilvino tėvus į Pravieniškes ir pas krikšto sūnelį į Palangą. Tėvai dar svarsto, ką padės Gerardui po eglute. Konkuruoja dvi dovanos – motocikliukas ir rogės. Jei pasnigs – Kalėdų Senis atneš roges, o jei ne – motociklą.

Pusryčiai su mama

Gerardas turi 7 dantis ir jo meniu vis labiau panašėja į tėvelių. Jūratė pastebėjo, kad berniukui apetitą galima sužadinti geru pavyzdžiu. Tarkime, jis atsisako valgyti ryžius su morkomis, bet kai pamato valgančius tėvus – užsimano ir valgo už du. Pusryčiauja Gerardas su mama. Anksčiau keldavosi apie 8.30, tada mama jau būdavo išėjusi į darbą ir Gerardas atsibusdavo prie auklės. Pastaruoju metu berniukas pradėjo keltis 6.30, kai mama dar namie. Jūratei tenka sodintis sūnų kartu prie pusryčių stalo. Abu valgo sumuštinius – duonytę su sviestuku ir mėsyte. Jei mama pusryčiams valgo grūdėtą varškę, jos reikia ir Gerardui.

Mišinėlį Gerardas geria tik naktį, visi kiti valgymai – rimtesni.

„Ima“ gudrumu

Tėvai akivaizdžiai pastebi, kad Gerardas gudrėja. Ryte jis žino, kad mama išeis ir niurzga. Tada auklė turi jo budrumą užmigdyti įvairiais žaidimais, kad mama spėtų pasprukti. Užtat apie 15 valandą Gerardas su vaikštyne jau pradeda stoviniuoti prie laukujų durų – laukia mamos.

Kai nori padaryti negerą darbą, pirmiausia tai daro nedrąsiai ir stebi tėvų reakciją. Tėtis vakarais dirba su kompiuteriu namuose, Gerardas iškart prisistato. Tėtis kelis kartus sudraudė, kad negalima imti diskelių ir kaišioti į kompiuterį. Tad dabar Gerardas diskelius ima labai atsargiai, dviem pirštukais, o akies kampeliu seka tėčio reakciją.

Kitas nuostabus laimėjimas – atsakomybės jausmas. Gerardas užmiega su čiulptuku, užmigęs jį dažnai pameta lovytėje, Jūratė visada jį padeda šalia ant pagalvės. „Naktimis girdžiu – jis prabunda, susiranda čiulptuką ir įsikiša į burną. Mums nereikia keltis ir ieškoti čiulptuko“, – sako Jūratė.

Pastaruoju metu Jūratė gali skalbyklę įjungti tik tada, kai Gerardas miega. Nes jei skalbimo mašina veikia, jis su vaikštyne prilėkęs perprogramuoja skalbimo režimus. Pavyzdžiui, nustato virinimą.

Naujas pomėgis – tūpčioti

Kol kas Gerardas bijo eiti. „O gal tingi?“, – spėlioja Jūratė. Įstatytas į maniežą ir lovyteje drąsiai stojasi, bet eiti ratu nenori, tik įsikibęs tūpčioja – spyruokliuoja. Tą patį daro, kai tėvai bando jį vesti paėmę už rankų. Užtat su vaikštyne jis nepavejamas. Pati Jūratė pradėjo vaikščioti būdama 1 metų 2mėnesių, Zilvinas taip pat pradejo vaikscioti virs metu, todėl nesijaudina, kad Gerardas dar nežingsniuoja.

Gerardas yra tikras muzikos maniakas. Jei per TV nuskamba muzika, jis tuoj sukrunta. Įdomiausia Gerardo laida „Penktadienio muzikos šou“, tinka ir „Kelias į žvaigždes“. Kartą Jūratė anksčiau grįžo namo. Paprastai sūnelis jos jau laukdavo prie durų, bet tą kartą net nepasuko į mamą galvos – užhipnotizuotas žiūrėjo „Kelio į žvaigždes“ kartojimą. Į mamą atkreipė dėmesį tik laidai pasibaigus.

Tėčio vakarai

Vakare, kai grįžta tėtis, Gerardo gyvenimas dar labiau užkunkuliuoja. Iki šiol tėčiui priklauso vakarinės maudynės. Žilvinas Jūratei pasako: „Vyrai vieni eina praustis“, ir pasiėmęs sūnų užsidaro vonioje. Jūratei lieka tik nusausinti ir aprengti sūnelį po maudynių.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ trys = 12

Kitos temos: