Kūdikio vaistinėlę komplektuokite iki gimdymo

Vaistinėlė

Vitos Jurevičienės nuotr. www.fotovita.lt

Belaukiant kūdikio gimimo, verta pasirūpinti vaistinėle. Nusipirkę būtiniausių vaistų ir medicininių bei higienos priemonių apsaugosite save nuo nereikalingo streso ir lakstymo po vaistines. Pataria vaikų ligų gydytoja ir vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja.

Būtiniausios higienos priemonės:

Sterili vata nosytės, ausyčių, bambutės, akyčių valymui. Vatos prireikia nemažai, nes kaskart reikia imti švarų tamponėlį, tiek valant akytes (nuo išorinio kampo vidinio link), tiek kitas kūno vietas.

Ausų pagaliukai pastorintais galiukais skirti kūdikiams, nes ausytes valant reikia pašalinti tik į kaušelį ištekėjusią sierą, jokiu būdu negramdyti ausyčių landų.

Sterilus bintas – juo galite ir valyti liežuvėlį esant pienligei, ir masažuoti bei valyti bedygstančius dantukus.

Šukos, šepetys minkštais šereliais.

Žirklutės bukais galais. Šias žirklutes naudokite tik kūdikiui!

Termometras. Nepatarčiau kūdikiams naudoti bekontakčių termometrų, jie nėra labai tikslūs. Rinkitės termometrus, kurie pamatuoja temperatūrą priglaudus prie kaktos ar kaklo raukšlės, nes bus situacijų, kai norėsite pamatuoti temperatūrą miegančiam ar suirzusiam vaikučiui, o pažastyje tai padaryti ir užtrunka, ir nelengva.

Siurbliukas sekretui iš nosytės išsiurbti.

Kosmetikos rinkinukas – vaikiškas muilas, aliejukas, kūdikiams skirtas kremas nuo saulės (kūdikių kremas yra didesnio SPF, be cheminių filtrų, sintetinių kvapų bei konservantų).

Būtiniausi medikamentai:

5 % kalio permanganato tirpalas bei 70° spiritas bambutės priežiūrai, kol virkštelės liekana nukris. Nerekomenduočiau pasitikėti dabar madingu bambutės valymo virintu vandeniu metodu, nes valymas minėtomis medicininėmis priemonėmis sveikatai yra nekenksmingas ir apsaugo nuo bambutės infekcijos, kurios pasekmės gali būti liūdnos. Bambutę aplink virkštelę spiritu reikia valyti kartą per dieną. Jei virkštelė ilgai nenudžiūsta ir nenukrenta, aplink ją kaupiasi sekretas ir bakterijos, galima panaudoti kalio permanganato tirpalą. Spiritu galite nuvalyti ir nagučius prieš ir po kirpimo.

Vitamino D3 vandeninis tirpalas. Iš vandeninio tirpalo vitaminas D pasisavinamas geriau nei iš aliejinio. Vitaminas D naudojamas visiems kūdikiams rachito profilaktikai, išnešiotiems naujagimiams jis pradedamas duoti nuo 1 mėnesio, neišnešiotiems nuo 2 savaičių. Kiek lašiukų duoti, pasakys kūdikio gydytojas, nes tai individualu.

Pataisų sporų milteliai ar kremas nuo iššutimų. Jei užpakaliukas neiššutęs, užtenka jį patepti aliejuku. Jei užpakaliukas ir tarpvietė šunta, kiekvieną kartą švariai nuprausus rekomenduojama naudoti pataisų sporų pabarstus ar kremuką nuo iššutimo. Tepalus nuo iššutimo kurių sudėtyje yra cinko galima naudoti tik esant stipresniam iššutimui ir ne daugiau kaip 3–4 dienas, nes jie per daug išsausina jautrią kūdikio odelę.

Vaistai nuo pilvuko pūtimo. Vaistų nuo pilvo pūtimo vaistinėse yra įvairių, jie parduodami be recepto ir yra nekenksmingi. Jei vaikutį vargina pilvo diegliai, galite duoti šiuos vaistus per kiekvieną maitinimą. Nepamirškite ir natūralių priemonių: pilvelio masažas pagal laikrodžio rodyklę, šiltas kompresas lygintuvu pašildytu vystykliuku ant pilvuko, guldymas ant pilvuko ar nešiojimas vadinamąja „kabančio tigro poza“. Vyresnio amžiaus kūdikiams galima duoti pankolio, krapų sėklų, kmynų arbatos.

Priemonės nuo slogos. Jau minėtas nosies sekreto siurbliukas, jūros druskos vanduo nosiai plauti. Kitus vaistus nuo slogos reikėtų vartoti tik pasitarus su gydytoju, nes jie gali pakenkti nosies gleivinei.

Vaistai nuo temperatūros. Geriausia būtų turėti kūdikio amžių ir svorį atitinkančios dozuotės paracetamolio žvakučių bei paracetamolio ir ibuprofeno sirupo. Jei kūdikis vemia, naudokite į tiesiąją žarną dedamas žvakutes, jei viduriuoja – galite vartoti sirupą. Greičiau suveikia paracetamolio žvakutės ar sirupas, ibuprofeno sirupas veikia kiek ilgiau nei paracetamolio.

Kūdikiui pradėjus šliaužioti, ropoti, gali prireikti ir kai kurių traumų atveju būtinų vaistų.

Patarčiau įsigyti šias priemones:

Sterilus bintas ir pleistriukai.

Tepalas odos nubrozdinimams.

Tepalas nudegimams gydyti.

Tepalas nuo mėlynių.

Šaldiklyje reikėtų turėti pasiruošus atvėsintą „šalčio plokštę“ (plastikinę, minkštą skysčiu užpildytą plokštelę), ją patogu naudoti apsideginus ar susimušus tinimui sumažinti, tik atsargiai, su pertraukomis, kad nenušaldytumėte plonos vaiko odelės.

Vaistinėlės revizija

Daugumą vaistų galite laikyti vaikams nepasiekiamoje lentynoje, šaldytuve jų laikyti nereikia, nebent taip nurodoma informaciniame lapelyje.

Kas pusę metų patarčiau peržiūrėti vaistinėlę, išmesti nebegaliojančius vaistus ir vietoje jų nupirkti naujus, kad vaikui sukarščiavus vidury nakties netektų lėkti į budinčią vaistinę.

Nerekomenduoju prisipirkti galybės vaistų nuo kosulio, homeopatinių lašiukų ar vitaminų vien dėl to, kad jiems tuo metu galioja nuolaidos, akcijos, arba dėl to, kad jūsų draugės vaikui jie tiko.

Greičiausiai jų išvis nepanaudosite ir galiojimui pasibaigus teks išmesti. Daugumą vaistų galima vartoti tik pasitarus su gydytoju, kai kuriuos vaistus vaikams galima duoti tik nuo tam tikro amžiaus, todėl „sukomplektuoti“ lagamino dydžio vaistinėlės tikrai nereikia.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 5 = nulis

Kitos temos: