Laikas atpratinti nuo sauskelnių. Geri patarimai, kad šis procesas vyktų sklandžiai

sauskelnės

Pixabay.com

Pediatrai teigia, kad vidutinis amžius, kada dera pradėti atpratinti mažylį nuo sauskelnių, yra nuo pusantrų iki dvejų su puse metų. Kitaip tariant, nuo sauskelnių mažylis pradedamas atpratinti, kai jis jau supranta, ko iš jo norima, ir įvykdo paprastus prašymus, pvz., „nunešk kamuolį tėčiui“.

Atpratinkite ne tada, kai šeimoje vyksta permainos

Atpratinimui pasirinkite ramų, be gyvenimo pokyčių laikotarpį. Tikrai ne tada, kai šeimoje gimė dar vienas vaikas ar išsiruošėte į kelionę. Taip pat nemokykite „daryti“ į puoduką, jei vaikas negaluoja, serga. Pradėkite atpratinti nuo sauskelnių tada, vaikas visiškai sveikas, o po prasirgtos ūminės ligos praėjo savaitė ar 10 dienų.

Kiekvienas vaikas vystosi individualiu tempu. Jei vaikutis jau gali išbūti 2 valandas be sauskelnių ir išlikti švarus, tai ženklas, kad galima pradėti atpratinti. Už kiekvieną atliktą reikaliuką ant puoduko pagirkite, pasidžiaukite kartu su vaiku. Jei vaikas mieliau daro ne į puoduką, o ant klozeto, nupirkite specialų vaikams pritaikytą klozeto dangtį. Tada vaikas sėdės stabiliau ir jausis saugiau.

Kitas signalas, kad atėjo metas atpratinti nuo sauskelnių, yra paties vaiko elgesys. Jis žodžiais ir gestais pasako mamai, kad sauskelnės jau pilnos. Jam pradeda nepatikti dėvėti šlapias sauskelnes, bando jas nusimauti.

Signalas – sausi rytai

Jei mažylis jau savaitę rytais atsikelia sausas, nors miega su sauskelnėmis, tai irgi ženklas, kad atėjo metas su sauskelnėmis atsisveikinti. Prieš einant miegoti, išmokykite pasinaudoti puoduku. Jam reikia paaiškinti (ne vieną kartą) ir padėti suprasti, kodėl jam reikia tai daryti. Aiškinkite kantriai ir atsargiai, nespausdami  vaiko. Pasitaikys dienų, kai mažylis pasišlapins į lovą. Nesijaudinkite ir neskubėkite segti sauskelnių. Tai normalu – vaikai gali iki penkerių metų kartkartėmis pasišlapinti į lovą. Kol pratinate naktį išmiegoti be sauskelnių, į lovą padėkite skysčius sugeriančią paklodę ar specialų kilimėlį. Jei pabudo sausas, – pasidžiaukite ir pagirkite.

sauskelnės

Pixabay.com

Kai pratinate mažylį naktį išbūti be sauskelnių, mokykite jį ryte atsibudus sėsti ant puoduko ar nueiti tualetą. Tačiau naktį nežadinkite, kad pasišlapintų, nes tokia procedūra gali mažylį atgrasyti nuo puoduko ar tualeto. Pastebėta, kad dalis prižadintų mažylių po to sunkiai užmiega.

Jeigu mažylis jau gerai supranta, ko iš jo norima, ir sugeba išlipti iš lovos, tam, kad išvengtumėte šlapių naktų, pabandykite jo kambaryje nakčiai palikti puoduką su degančia blausia naktine lempute. Dalis mažylių sugeba atsikelti tuomet, kai atsiranda noras „atlikti didelį ar mažą reikalą“, ir pasinaudoja puoduku tuomet, kai jį lengvai randa.

Konsultavo vaikų ligų gydytojas doc. Algimantas Vingras

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susijč straipsniai

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 + = vienuolika

Kitos temos: