Žyma: Gerosios bakterijos

gerosios bakterijos
Studijos „G foto“ nuotr. ww.gfoto.eu

Gerosios bakterijos kūdikiams ir vaikams skiriamos dažnai. Kada vaikui duoti gerųjų bakterijų?

Skandinavijoje gerųjų bakterijų vaikams duodama profilaktiškai – ištisus metus. Mūsų šalyje jos rekomenduojamos po antibiotikų kurso, nusilpus imunitetui, esant virškinimo sutrikimams, alergijai, taip pat viduriavimo virusų sezono metu (jis sutampa su gripo sezonu).

Vaikų ir suaugusiųjų žarnyne gyvena per 500 įvairių rūšių bakterijų. Apie daugelį jų kol kas dar ne viskas žinoma. Dalis jų žmogui kenkia, sukelia įvairias ligas, kitos – gerosios – atvirkščiai, padeda, saugo šeimininką nuo žalingųjų. Kiekviename organizme yra skirtingas, tik konkrečiam organizmui būdingas, įvairių bakterijų rūšių kiekis ir santykis.

Gerųjų bakterijų vaikui duokite tiek, kiek rekomenduoja gamintojas. Ant pakuotės rasite aiškius nurodymus, kiek galite duoti, tad tų nurodymų ir laikykitės. Kol kas nėra įrodymų, kad per didelė gerųjų bakterijų dozė būtų nuodinga. Eksperimentai su žmonėmis nedaromi, o ant pakuotės nurodyta tokia dozė, kuri gali būti naudinga.

Ar vaiko organizmas nepripras prie papildomai gaunamo gerųjų bakterijų kiekio?

Ne, taip tikrai nebus, tačiau optimaliausias gerųjų bakterijų kursas, priklausomai nuo situacijos, – iki 2–6 savaičių. Esant reikalui, gerųjų bakterijų kursą galime kartoti kelis kartus per metus.

Jei į organizmą patenka tinkamas kiekis gerųjų bakterijų, jos stabdo žarnyne žmogui pavojingų bakterijų (streptokokų, žarnyno lazdelės atskirų padermių, salmonelių, stafilokokų, pseudomonų, protėjų ir dizenterijos sukėlėjų šigelų) veiklą, nes išskiria jas naikinančias medžiagas acidofoliną ir acidoliną. Be to, gerosios bakterijos stipriai prilimpa prie žarnų sienelių, taip atimdamos gyvybinę erdvę ir maisto medžiagas iš jau minėtų ligas sukeliančių bakterijų. Kai nuslopinamas blogųjų bakterijų augimas, pagerėja kalcio pasisavinimas, o tai labai svarbu vaikams. Žinoma, kad blogosios bakterijos žarnyne padeda susiformuoti medžiagoms nitrozaminams, kurios turi įtakos vėžiui atsirasti, vadinasi, gerųjų bakterijų vartoti galima ne tik esant problemai (viduriavimui ar vidurių užkietėjimui), bet ir profilaktiškai.

Gerosios bakterijos išskiria fermentus, būtinus suvirškinti pieno produktus, stimuliuoja imuninę sistemą, skatina organizmui svarbių B grupės vitaminų susidarymą, padeda pašalinant iš organizmo cholesterolio perteklių.

gerosios bakterijos

Pritrūkome bakterijų

Studijos „G foto“ nuotr. www.gfoto.eu Sūneliui nuo 2 savaičių prasidėjo pilvuko skausmai. Jie tęsiasi iki dabar, tačiau tik neseniai sužinojome ...

neutral
must bee
gerosios bakterijos
papildai nėščiosioms
https://tutulietuva.lt/

https://tutulietuva.lt/

kakės makės parkas
Pientraukiai
Niko už šiaurės pašvaistės
inhaliatorius
Rudeninės kepurės
gestacinis diabetas
pledukai
neodenta
filmas
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
plastinė chirurgija
Nėščiosios diržas
kainoteka
dantų klinika
gelis nuo randų
kabrita
kosmetika moterims

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `