Vaikiškų knygų naujienos – atgaiva per karantiną

Leidykla „Nieko rimto“ siūlo keletą naujų šaunių knygų vaikams, kurios praskaidrins jums karantino dienas. 

Katarína Macurová, „Kada tu žydėsi?“

Kai lokiukas darže atrado nematytą augalą, iškart nusprendė, kad tai–nuostabi gėlė, kuri tuoj tuoj pražys, ir pradėjo ja rūpintis. Ir laistė, ir kalbino, ir rūpinosi, kad šviesos būtų nei per daug, nei per mažai, o ši kaip nežydi, taip nežydi. Kažin kodėl? Žaisminga skiemenuota knygelė didžiosiomis raidėmis ir trumpais sakiniais pravers visiems besimokantiems skaityti, o linksma netikėta istorija prajuokins ir suaugusiuosius.kada tu zydesi

Kęstutis Kasparavičius, „Kiškis Morkus Didysis“

Kiškiui Morkui labai įkyrėjo du dalykai–nuolat graužti daržoves ir būti tokiam mažam. O, kad jis galėtų užaugti toks didelis, storas ir stiprus kaip Lokys! Pala, o kuo gi šis milžinas maitinasi? Ogi saldumynais.

Nutarta: nuo šiol–jokių kopūstų. Kiškis Morkus pusryčiams, pietums ir vakarienei mėgausis tortais, pyragais, pyragaičiais, bandelėmis, eklerais, sausainiais ir kitais gardėsiais. Ar pavyko Kiškiui Morkui šitaip smaližiaujant užaugti? O kaipgi. O ar jam patiko būti tokiam dideliam? Sužinosite perskaitę visą istoriją–o ji ne tik gardi, bet ir labai įdomi!

Ši dailininko ir rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus knyga patiks tiek dideliems, tiek mažiems saldumynų bei gražių istorijų mėgėjams. Tai šiltas, jaukus ir pamokantis pasakojimas apie pyragus, pyragaičius, Kiškelį Morkutį ir jo troškimą būti dideliam, storam ir stipriam, apie sumaniąją Triušytę Prancukę ir jos Ypatingą Švelniąją Daržovių Dietą. Skaitant ir vartant bus galima ne tik varvinti seilę į meistriškai Kęstučio Kasparavičiaus pieštus gardumynus, bet ir šį tą sužinoti apie šokius, meilę ir buvimą savimi.

Kiskis Morkus Didysis

Pavla Hanáčková ir Julie Cossette, „Mano diena“ iš serijos „Mokymosi ratas“

Ką reikia padaryti ryte prieš iškeliaujant į darželį? Jei abejoji, netrukus sužinosi, kokia galėtų būti tavo dienos rutina. Mokytis iš knygos su mielomis ir juokingomis iliustracijomis bei nuostabiu besisukančiu mechanizmu bus tikrai smagu. Kiekviename skyrelyje yra mokymosi ratas, kurį sukdami vaikai galės lavintis žaisdami.

mano diena

Joanna Babula, „Reksiukas. Didžioji užduočių knyga“

Mielas šuo Reksiukas – ištikimas kiekvieno vaiko draugas! Kartu su juo žaisdami mokytis galės ir patys mažiausi, ir didesni. Atlikdamas šios knygelės užduotis vaikas mokysis sutelkti dėmesį, logiškai mąstyti, lavins įvairius gebėjimus ir taps savarankiškesnis. Pramogaudami su Reksiuku vaikai susipažins su pagrindiniais aritmetiniais veiksmais, įgis naudingų žinių apie skaičius. Iškylose į gamtą Reksiukas skatins mažuosius stebėti aplinką ir pažinti pasaulio reiškinius. Kiekviename puslapyje – po nauja įdomią užduoti ir paaiškinimą tėveliams!

reksiukas_didzioji_uzd_

 

Przemysław Wechterowicz Mama, kur tu?

Tėti, ką labiausiai pasaulyje mėgsti veikti?

Tėtis Lokys įsirėmė letenomis į šonus.

Labiausiai mėgstu apkabinti tave, sūneli, ir tavo mamą. O paskui keliauti medaus paieškoti.

Lokiukas nusirideno kūliais nuo kalnelio.

Taip pat kaip ir aš!

Tėtis Lokys ir mažasis Lokiukas labai mėgsta medų ir dovanoti šiltus apkabinimus miško gyvūnams. Bet užvis geriausia yra apkabinti mamą ir vienas kitą! O mama kaip tik išėjo medaus parnešti ir jau turėtų grįžti. Tačiau kurgi ji užtruko? Reikia bėgti jos pasitikti!

mama_kur_tu

 

Bella Swift Mopsas, svajojęs tapti triušiuku

Nebūk kvailutė, mintyse sau kartojo Pegė. Chloja tave myli.

Tačiau kas, jei triušiuką ji mylės labiau?

Kai Pegės draugė Chloja į namus parsineša mažą triušiuką, mopsė jaučiasi palikta nuošalyje. Kaip ji gali varžytis su mielute mažyle Koko? Sunerimusi, kad naujasis triušiukas gali užimti jos vietą, Pegė nutaria elgtis triušiškai. Tačiau artėja Velykos…

Šokuoti reikia greitai!

Mopsas_svajojes_tapti_triusiu

Henrik Tamm Nindzė Timis ir ledo miestas

Oho… tarė Molė, priėjusi prie Timio. Iškėlė fototroną ir viską nufotografavo. Ar čia tas… ledo miestas?

Timis nesumojo, ką atsakyti. Stovėjo it suledėjęs, bet ne nuo šalčio. Smegenys bandė apdoroti informaciją su tokiu užsidegimu, kad nebuvo kada galvoti apie šaltį. Ar čia mama ir atkeliavo? Ar tik tiek beliko iš ledo miesto?

Nindzė Timis – tikras drąsuolis, kuriam nebaisūs jokie pavojai. Keliauti į tolimoje šiaurėje esančią Baltėjos salą ieškoti dingusios mamos? Kodėl gi ne – pirmyn į skraidantį laivą!

Tačiau atvykus paaiškėja, kad Baltėjoje dedasi siaubingi dalykai. Ledas tirpsta, vanduo apnuodytas, oras persmelktas lipnių juodų dūmų, o iš nuostabių garsiųjų ledinių Frisburgo rūmų teliko balutė. Tikri nindzės neleis gamtai pražūti, o katinėlis Timis su draugais – patys tikriausi nindzės!

nindze timis_ 

Daugiau vaikiškų knygų www.niekorimto.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni + 3 =

Kitos temos: