Kaip sulieknėjau po gimdymo. Skaitytojų istorijos

svoris

Jūratės Čiakienės nuotr. www.fotojurate.lt

Skaitytojas pakvietėme papasakosi savo lieknėjimo istorijas. Dalinamės įdomesnėmis.

Gimdyti važiavau, pasunkėjusi 12 kg. Šiuo metu mažyliui yra 6 mėnesiai, esu numetusi 15 kg. Mano metodai:

Kiekvieną rytą išgeriu stiklinę vandens su citrina.

Pirmoje dienos pusėje stengiuosi valgyti saldainius, pyragus, nes be jų negaliu.

Per pietus valgau mėsos patiekalus, salotos.

Vakarais stengiuosi suvalgyti kažką lengvo, pavyzdžiui, jogurtą.

Vakarais išgeriu šaukštą linų sėmenų, užgeriu stikline vandens – tai mažina apetito jausmą, suteikia sotumo bei sveika organizmui.

Išgeriu labai daug skysčių – tai nesaldintos pankolių, šaltalankių arbatos bei vandens – ne mažiau kaip 1,5 litro.

Mano lieknėjimo patarimai tinka visoms, kurios nenori drastiškų dietų. Žinoma, kiekviena (taip pat ir aš) norėčiau numesti labai daug kg ir greitai, bet džiaugiuosi, kad nukrito daugiau, nei priaugau nėštumo metu. Tuoj prasidės ilgi pasivaikščiojimai bei sporto salė su mažyliu, mano mieste prasidės treniruotės, tad svoris toliau kris.

Simona

***

Esu dviejų vaikų mama. Kai laukiausi dukters prieš šešerius metus, per nėštumą priaugtą svorį (apie 17 kg) mesti sekėsi sunkokai. Nors laukė ir vestuvės, ir gana anksti grįžau į darbus, ir pati žindžiau, vis dėlto svoris nekrito labai lengvai – iš dabartinės perspektyvos vertindama visą kaltę suversčiau nesveikai mitybai ir nesportavimui. Su vyru gerdavome gazuotus vaisvandenius, valgydavome majonezą, batoną, makaronus ir kečupą.

Vis dėlto savo svorį, buvusį prieš nėštumą, sugebėjau pasiekti tik pasitelkusi į pagalbą sporto klubą, vasaros karščius ir šiek tiek sumažintą angliavandenių kiekį.

Antrasis nėštumas buvo kitoks, priaugau tik 15 kilogramų, o ir pats vaikas gimė sunkus, tad mažiau svorio teko atsikratyti. Be to, visi daugiau negu vieną vaiką auginantys tėvai man pritars, auginant antrą vaiką, gyvenimas nebe toks lėtas, kaip auginat pirmąjį, nes dėmesio ir veiklos prašo ir pirmasis vaikas. Antrasis vaikas gimė vasarą, tad su abiem vaikais eidavome į lauką, važiuodavome į parkus, ieškodavome žaidimų aikštelių – daug judėjome. Be to, dėl tam tikrų vyresniosios dukters problemų teko atsisakyti nesveiko maisto (rafinuotų miltų, rafinuoto cukraus), todėl majonezas, bandelės, makaronai, kečupas, sausainiai, šokoladas ir panašūs produktai dingo iš mūsų spintelių. Juos pakeitė datulės, džiovinti abrikosai, viso grūdo makaronai, bemielė becukrė duona ir pan.

Priaugti kilogramai išgaravo nepastebimai.

P.S. Jaudinuosi, kad baigus žindyti svoris negrįžtų atgal.

Rosita

***

Sūnus buvo planuotas ir lauktas. Man padarytos 2 širdies operacijos, įdėtas vožtuvo protezas, todėl į nėštumą žiūrėjau labai atsakingai. Prieš pastojant svėriau 60 kg, o gimdžiau sverdama 75 kg. Po gimdymo atėjusi gydytoja paklausė, ar aš noriu dietinio maisto bet visaverčio, kad vaikelis gautų naudingų medžiagų, ar noriu paprasto kaloringo maisto, kaip ir visos. Aš pasirinkau dietinį maistą. Kadangi gimdymas buvo sunkus, ir ligoninėje teko gulėti dvi savaites, tai valgiau sveikai: košes, vištienos krūtinėlę, žuvį, jokių pažadų ir šokoladų. Daug daržovių ir vaisių. Daug vandens, vandens su alavijais. Valgiau tik tiek, kad būtų pieno vaikučiui, ir niekada nepersivalgiau. Per tas dvi savaites atsikračiau pusės priaugto svorio. Svėriau jau 66 su trupučiu. Tiesa, kad pilvas greičiau susitrauktų ir nebūtų nukaręs, miegodavau ant pilvo. Nebuvo patogu, skaudėdavo, tad kad krūtinės nespaustų,  prisidėdavau po krūtine pagalvių.

Kai grįžome namučio, mano maisto režimas nepasikeitė. Su sūnumi labai daug laiko praleidome lauke. Atsikeldavome ryte 6 val., vaikutis pavalgydavo, o jau 8–9 val. šokdavome į vežimą ir – į lauką. Važinėdavausi iki kito maitinimo po lauką, grįždavome, pavalgydavome ir vėl į lauką. Taip iki 8–9 val. vakaro.

Svoris TIRPO akyse, judėjimas visą dieną, vežimėlio stūmimas ir grynas oras darė stebuklus.

Negalima po gimdymo savęs gailėtis, skųsti, kokia aš stora, bijoti išeiti į lauką. Reikia judėti, judėti ir judėti, ir, žinoma, reguliuoti maistą.

Po 3 mėnesių, be to, kad atsikračiau priaugto svorio, svėriau dar mažiau negu prieš nėštumą. Reikia mylėti save, dirbti dėl savęs ir stengtis, juk mes visos norime būti gražios, kad mus pagirtų.

Rasa

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ šeši = 11

Kitos temos: