Kaip sužinoti, ar Jūsų vaikas neužsikrėtęs tuberkulioze?

mergaite

Skiepas negarantuoja, kad vėliau vaikas neužsikrės tuberkulioze

Rugsėjis – vienas gražiausių ir, ypač tėveliams, labiausiai užimtų mėnesių visuose metuose. Po vasaros atostogų visa galva tenka nerti ne tik į darbus, tačiau ir mažuosius paruošti naujiems mokslo metams. Norint, kad vaikai į mokslus kibtų pilnu pajėgumu, svarbu užtikrinti, kad vaikučių sveikata – puiki.

Lietuva – tuberkuliozės židinys Europos Sąjungoje (ES). Deja, mūsų vaikai – vieni iš turinčių didžiausią riziką susirgti šia klastinga ir sunkiai gydoma liga. Ne veltui Lietuvoje naujagimiai vis dar skiepijami BCG vakcina nuo tuberkuliozės.

Ne daugelis žino, kad po šio skiepo nesusidaro ilgalaikis imunitetas, skiepas negarantuoja, kad vėliau vaikas neužsikrės tuberkulioze, o prieš pradedant mokyklą daromas Mantu tuberkuliozės testas dėl kūdikystėje gautos vakcinos gali parodyti rezultatus, kurie klaidina medikus ir tėvus.

Tėvų nerimas – latentinė tuberkuliozė

Dauguma užsikrėtusiųjų visame pasaulyje serga latentine tuberkulioze. Apie 10 proc. tokių negydomų atvejų išsivysto į aktyvią ligos formą. Sergantieji latentine tuberkulioze nejaučia jokių simptomų, tačiau ligą aptikus, ji yra lengviau išgydoma nei aktyvi, o gydymas ženkliai sumažina aktyvios tuberkuliozės išsivystymo riziką.

Aktyvi tuberkuliozė – vaikams labai pavojinga liga, kurios gydymas ilgas ir sudėtingas. Vaikas ilgam atskiriamas nuo namų, dėl didelės tikimybės užkrėsti bendramokslius negali lankyti mokyklos.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja tikslesnį tyrimą

Šiuo metu visiems mokyklą pradedantiems vaikams skiriamas 110 metų senumo Mantu įodinis testas. Mokslinis tyrimas su BCG vakcinuota populiacija atskleidė, kad šis testas net 41 proc. pateikia klaidingai teigiamą testo rezultatą būtent dėl vaikystėje gautos BCG vakcinos.

PSO rekomenduoja šiuo metu tiksliausią latentinės tuberkuliozės tyrimą QUANTIFERON – TB GOLD PLUS, kuris pasižymi itin dideliu specifiškumu (98 proc.) ir jautrumu (95 proc.). BCG vakcina nedaro įtakos tyrimo rezultatui, tyrimas nesukelia šalutinio poveikio, o atsakymas gaunamas itin greitai – vos per kelias dienas.

INFORMACIJAMPL logo

Rugsėjo mėnesį – AKCIJA! Mokslo metų pradžios proga, visą rugsėjo mėnesį pažangi medicinos tyrimų laboratorija „Medicina Practica” skelbia nuolaidą ir kviečia atlikti šį tyrimą pigiau. Inovatyvų QUANTIFERON – TB GOLD PLUS tyrimą atlikite „Medicina Practica“ laboratorijoje VILNIUJE Antakalnio g. 72, tel./faks. (8 5) 234 0972, mob. tel.  8 650 59644. Jokio išankstinio pasiruošimo tyrimui nereikia. Registracija nereikalinga.

Daugiau informacijos apie tyrimą:

https://www.facebook.com/apietuberkulioze/

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


trys + = 12

Kitos temos: