Karingoji princesė Ksena, kuriai pavyko numesti 36 kg per 6 mėnesius

Oksana tikisi, kad jos antsvoris daugiau nebesugrįš

Ši vilnietės Oksanos Kilmanienės fotosesija primena filmą apie karingąją Kseną – moterį karžygę. Fotografuota buvo žvyro karjeruose, o karingumo ir ryžto Oksanai netrūksta. Tik jos priešas  – ne vyrai aštriais kardais, o… antsvoris.

Prieš pusę metų numetusi 36 kilogramus, Oksana tikisi, kad jos antsvoris daugiau nebesugrįš.

Nuotaka, kuri prieš vestuves priaugo svorio

Oksana juokauja, kad visos nuotakos prieš savo vestuves laikosi dietų, nes nori tą ypatingą gyvenimo dieną atrodyti pačios gražiausios. Jos atveju buvo priešingai. Kai nuvažiavo pas siuvėją pirmam vizitui, svėrė 68 kilogramus, bet per pirmąjį primatavimą jau svarstyklės rodė 72. Siuvėja net pasakė pastabą, kad dar nesiuvo vestuvinės suknelės nuotakai,  kuri prieš vestuves sustorėtų.

165 centimetrų ūgio mergina niekada nebuvo balerina – jau 4 klasėje svėrė 60 kilogramų, o ir paskui visada svoris sukdavosi apie skaičių 70. „Visada buvau daugiau ne į aukštį, o į plotį“, – pati iš savęs šaiposi Oksana. Bet laukiantis pirmojo vaikelio, svoris pradėjo augti nebevaldomai. Prieš pat gimdymą svarstyklės rodė beveik 100 kilogramų.

Reikalai nepasikeitė ir pagimdžius. Po keleto mėnesių svoris apsistojo ties 90 kilogramų, o drabužiai ties XXL dydžiu. Atsirado tas nepasitenkinimas, kad reikia kažką daryti, jau nebepatinka pati sau. Kaip ir visos moterys, vis ruošdavosi „pradėti kažką daryti nuo pirmadienio“ . Praėjo vienas, antras, trečias pirmadienis…

Paskui Oksana tiesiog kiekviename žingsnyje pradėjo pastebėti ženklus, bylojančius apie svorio metimą.

Įsijungdavo televizorių, o ten kokia nors „Klauskite daktaro“ laida apie antsvorį, atsiverčia žurnalą – vien straipsniai apie sveiką mitybą. Galų gale ir jos „Facebooke“ atsirado daug žinučių su lieknėjimo reklama.

Tada Oksana labai rimtai susimąstė, kad tie ženklai jos gyvenime – ne veltui. Juk būdama tokia mažutė ir tokia apvalutė net lovoje apsiversti nebegali, nekalbant apie lipimą laiptais ar ilgesnį ėjimą.

Kai sūnus pamato mamytės nuotrauką, kur ji svėrė 90 kilogramų, sako: „Čia baba“

Dietologės sukurtas stebuklas

Pamačiusi internete vienos dietologės kabineto reklamą, Oksana ryžosi nuvažiuoti.

Pati prisipažino, kad nelabai tikėjo stebuklu, kad smarkiai sulieknės, nes visą gyvenimą yra apvalutė. Bet norėjosi numesti kokius 10 kilogramų, kad svertų bent jau 80.

Dietologė sustatė programą – sveikai maitintis, valgyti 5 kartus per dieną, išgerti 2 litrus vandens ir gerai išsimiegoti. „Tiesiai šviesiai pasakiau, kad nežinau, kiek aš su ta lieknėjimo programa tempsiu, – savaitę, dvi? Bet kai nuėjau po savaitės ir svarstyklės rodė 2 kilogramais mažiau, man tai buvo nuostabu. Per pirmą mėnesį aš numečiau 10 kilogramų visiškai nesikankindama. Ir tada, ir dabar mano porcijos yra normalios, badauti netenka.

Dabar mano svoris svyruoja nuo 55 kilogramų iki 58. Dėviu S dydžio drabužius. Per tuos metus, kol mečiau svorį, teko 4 kartus keisti drabužių dydį, kol iš XXL pasiekė į S. Tokia liekna niekada gyvenime nebuvau, ir tas jausmas yra nuostabus – jaučiuosi moterimi, į kurią atkreipiamas dėmesys gatvėje. Net keletą kartų buvau nuėjusi pasilinksminti į klubus, ko niekada gyvenime nedarydavau. Draugėms, kurios ir anksčiau ragindavo mesti svorį, sakydavau, kad aš ir taip jaučiuosi puikiai, bet iš tiesų tai būdavo kažkoks kompleksų maskavimas. Tik dabar, būdama liekna, suprantu, koks didžiulis skirtumas jaustis plona ir jaustis stora“, – pasakoja Oksana.

Kiek valios reikia maitintis sveikai

Oksana pas dietologę nuėjo spalio mėnesį, o po poros mėnesių prasidėjo švenčių maratonas – Kūčios, Kalėdos, Naujieji metai… Ji nesuvalgė nė vieno kąsnio, kuris jai nerekomenduojamas. Sako, jog labai motyvavo krentantis svoris. Po 3 mėnesių ji pirmąkart gyvenime užsirašė į sporto klubą. Nuo mokyklos laikų labai nemėgo fizinio lavinimo pamokų. Bet klube užsiėmimai su asmeniniu treneriu pasirodė visai kas kita. O paskui dar pradėjo bėgioti krosus – nuo 2 kilometrų iš pradžių iki 10 kilometrų po pusmečio. Bėgimas labai gerai degina riebalus. Stengdavosi pabėgioti 4–5 kartus per savaitę. Jautė, kad kūnas ne tik lieknėja, bet ir stiprėja. Ji sportuoja ir dabar.

Moteris sako, jog labai svarbu „neužsižaisti“ ir pajusti, kur lieknėjimo azartas virsta nesveika aistra. Kai jos svoris pasiekė 55 kilogramus, ji pajuto, kad greitai pavargsta, kartais darosi silpna. Yra riba, kurios nereikia peržengti, jei nori jaustis gerai ir būti sveikas. Daugiau lieknėti Oksana nebenori, dabar svarbu išlaikyti pasiektą rezultatą.

Nors vyras Oksanai niekada nepriekaištavo dėl antsvorio, bet be jo palaikymo ji greičiausiai nebūtų pasiekusi tokių rezultatų. Juk maitintis sveikai – nemaža investicija. Per savaitę vien įvairiems papildams ji išleisdavo apie 25 eurus, o dar reguliarios konsultacijos pas dietologę…

Be to, ir sveikas maistas brangesnis. „Anksčiau niekada nepirkdavau lašišos, man ji atrodė per brangi.

Dabar perku, sumoku 8 eurus, o pavalgau 2 dienas – mūsų šeimai tai dideli pinigai. Bet kiti produktai, pavyzdžiui, natūralaus graikinio jogurto indelis, kurio užtenka 4 dienoms,  kainuoja viso labo 1eurą. Tyras alyvuogių aliejus, liesa mėsa galbūt brangesni, bei jei eini, ieškai, tikrai gali rasti už neblogą kainą.“

Oksana prisimena, buvo toks etapas, kai visiems 3 šeimos nariams tekdavo gaminti atskirai: sūneliui Jokūbui – vaikišką maistelį, vyrui – bulvių košę ir kotletus, o sau – žuvį su daržovėmis.

Sveikai maitinantis tenka atsisakyti labai daug įprastų dalykų: padažų, majonezų, kepto maisto, saldumynų, kiaulienos, bulvinių ir miltinių patiekalų. Makaronus ar miltus dabar Oksana perka tik viso grūdo. Kasdienis racionas yra kalakutiena, vištiena, žuvis. Sako, jog anksčiau žuvį valgydavo kartą per metus – silkę ant Kūčių stalo.

„Aš labai sąžiningai pildžiau visus dietologės nurodymus. Fotografuodavau, surašydavau kiekvieną suvalgytą kąsnį. Jei galima būdavo suvalgyti dvi riekeles duonos, aš suvalgydavau vieną. Dietologė net bardavo, kad aš esu vienintelė klientė, kurią reikia raginti valgyti. Man užtekdavo net mažiau maisto, kuris leidžiamas lieknėjant.“

Ką valgo Oksana

Pusryčiams dažniausiai Oksana valgo riekelę viso grūdo duonos ir pakelį varškės. Arba 200 gramų balto sūrio su šaukšteliu uogienės ar medaus. Pusryčių metu išgeria nesaldintos kavos su pienu. Anksčiau gerdavo pieną su kava, o dabar teko įprasti prie pilno puodelio kavos su pora šaukštų neriebaus pieno.

Priešpiečiams dietologė rekomendavo suvalgyti kokį vaisių, jogurto indelį ar išgerti puodelį pasukų.

Pietums tinka baltyminis maistas – liesos mėsos arba žuvies (iki 300 gramų) ir daug daržovių.

Pavakariams irgi lengva užkandėlė – vaisius ar varškė, o vakarienei rekomenduojamos  bet kokios salotos su virtu kiaušiniu, tunu savo sultyse ar pan. Vakarienę paprastai Oksana valgo iki 20 valandos, nes pavalgius iškart gultis į lovą nepatariama.

Ir šventa taisyklė – 2 litrai vandens per dieną. Oksana sako, kad alkana niekada nesijaučia, bet kartais saldumynų pagunda būna labai didelė, tada suvalgo gabaliuką juodojo šokolado ar šaukštelį medaus.

Baba, virtusi mama

3 metų Jokūbėlis labai mėgsta žiūrėti šeimos nuotraukų albumus. Kai pamato mamytės nuotrauką, kur ji svėrė 90 kilogramų, sako: „Čia baba“. Ir niekaip negali patikėti, kad čia ta pati mylima mamytė. Dabar tai Oksanai kelia šypseną, nes vaiko lūpomis kalba tiesa. Juk būdama „baba“ kimšdavo tai, kas pasitaiko po ranka. Prieš miegą galėdavo ramia sąžine suvalgyti dvi ledų porcijas, vandens visai negerdavo, vaisių ar salotų nė nepirkdavo. Kai dedi į burną negalvodamas, ką dedi, tada ir įsigyji amžiną priešą – antsvorį.

Ginta Liaugminienė

Projektas „Karingoji Princesė“

Fotografė Ana (Studio Smile)

Sulieknėjusi Oksana atminimui turės nuostabių nuotraukų – ją fotoprojekte „Karingoji Princesė“ įamžino fotografė Ana (Studio Smile). Projekte buvo sukurti 4 įspūdingi moterų įvaizdžiai, Oksanai atiteko moters, stumiančios Sizifo akmenį, vaidmuo. Jos akmuo – buvęs antsvoris, kuriuo Oksana atsikratė ryžtingai ir drąsiai, kaip antikinė herojė.

Fotografė Ana pasakoja:

Esu šeimos fotografė, 3 vaikų mama bei aktyvi moteris, nuolatos bendrauju su daugeliu įdomių žmonių, girdžiu jų istorijas. Didesnė mano klientų dalis – moterys. Kai kurių patirtis mane įkvėpė neeiliniam projektui, kurį pavadinau „Karingoji Princesė“. Iš patirties galiu pasakyti, kad būti verslia moterimi, motina, žmona nėra lengva, kartais tenka tiesiog kovoti už savo laimę siekiant savo tikslų.

Viena iš tokių moterų buvo Oksana. Susipažinau su ja per jos laukimosi fotosesiją, vėliau fotografavau sūnaus krikštynas, gimtadienio šventę. Labai nudžiugino jos pasiryžimas numesti svorį, stebėjau jos pokyčius „Facebooke“ ir nusprendžiau pakviesti fotosesijai.

Užplūdo mintys apie jos įvaizdį, galvojau apie projektą net naktimis. Susidūriau su šiokiais tokiais sunkumais, kadangi neturėjome jokio biudžeto. Plaukų stilistė Božena sutiko nemokamai prisidėti prie projekto, už tai jai esu labai dėkinga. Dėkoju floristei Kristinai, kuri lydi mane daugelyje mano projektų. Makiažą sukūriau pati, nes esu ir vizažistė. Drabužius parinkome iš mano fotostudijos esamo garderobo.

Oksaną nusprendžiau parodyti kaip mitologinį Sizifą, stumiantį akmenį. Fotografavome visai šalia Riešės esančiame karjere. Nors projektui skyriau nemažai laiko, patyriau daug malonių emocijų, be galo malonu buvo kurti stiprių moterų įvaizdžius, stebėti, kaip jos įsijaučia į savo vaidmenis, o jų akys pradeda šviesti.

Tikiuosi, projekto dėka dar daugiau moterų ryšis pasikeitimams savo gyvenime ir patikės savo jėgomis.

Juk mes visos esame Karingosios Princesės!

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

 

 

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni + 8 =

Kitos temos: