Dietistė Vaida Kurpienė siūlo pabandyti keletą įdomesnių pirmųjų košių su daržovėmis

Dietistė Vaida Kurpienė siūlo pabandyti keletą įdomesnių pirmųjų košių su daržovėmis, kurios paįvairins mažylio valgiaraštį.

Mėsiška tyrė su moliūgais ar kitomis daržovėmis

Gamindamos mažyliui, šviežią ar šaldytą mėsą pavirkite 5 minutes. Vandenį nupilkite, išplaukite puodą ir vėl virkite mėsą kartu su daržovėmis, pavyzdžiui, moliūgais, brokoliais ar morkomis. Daržovėms suminkštėjus, sutrinkite troškinį į vienalytę tyrę. Mėsos turi būti daugiau nei daržovių, siekiant, kad vieno valgymo metu vaikas suvartotų daugiau baltymų, reikalingų augimui. Daržovės reikalingos geresniam pasisavinimui ir maloniai tekstūrai.

Pirma porcija gali būti vos keli šaukšteliai. Vėliau porcija didės, pats kūdikis parodys, kiek jis nori valgyti. 

Mėsos tyrė su moliūgais

Mėsos tyrė su moliūgais

Garinti obuoliai

Švelnios tekstūros vaisius jau nuo pirmų papildomų maitinimų galima duoti šviežius. Bet kai kuriuos vaisius galima ir pagarinti, pavyzdžiui, obuolius, vitamino C bus šiek tiek mažiau, bet virškinsis lengviau.

Vaisius geriausia ne virti, o lengvai pagarinti, kol jie suminkštėja. Taip išlaikomas didžiausias vertingų medžiagų kiekis.

Garinti obuoliai

Garinti obuoliai

Moliūgų ir morkų tyrė

Mažais gabaliukais pjaustytus moliūgus ir morkas virkite garuose arba nedideliame kiekyje vandens. Jei garų puodo neturite, daržoves berkite į verdantį vandenį. Išvirusias daržoves sutrinkite trintuvu. Tyrę atvėsinkite iki reikiamos temperatūros. Tirštumą reguliuokite mamos pienu, daržovių sultiniu ar mišiniu. Skaninkite sviestu ar kokybišku ypač tyru alyvuogių aliejumi.

Moliūgų ir morkų tyrė

Moliūgų ir morkų tyrė

Bulvių ir žirnelių tyrė

Mažais gabaliukais supjaustykite bulves. Virkite garuose arba nedideliame kiekyje vandens. Jei garų puodo neturite, bulves berkite į verdantį vandenį. Į virimo pabaigą suberkite šaldytus žaliuosius žirnelius. Bulves sutrinkite šakute. Trinama trintuvu bulvė pakeičia savo tekstūrą, tampa gliti ir tąsi. Žirnelius sutrinkite trintuvu iki vienalytės tekstūros, sumaišykite su bulvėmis. Tyrę atvėsinkite iki reikiamos temperatūros. Tirštumą reguliuokite mamos pienu, ekologiškų daržovių sultiniu ar mišiniu. Skaninkite sviestu.

Bulvių ir žirnelių tyrė

Bulvių ir žirnelių tyrė

Giedrės Renevės ir Donatos Jokšienės fotografijos

Vaikumityba.lt – tai populiarios dietistės Vaidos Kurpienės tinklaraštis, skirtas mamai, tėčiui, seneliui, močiutei ar auklei, norintiems, kad jų vaikai maitintųsi sveikai. Jame rasite straipsnių apie vaikų mitybą ir receptų, padėsiančių gaminti ne tik sveikai, bet ir skaniai. Norintys patobulinti savo žinias gali rinktis susistemintą informaciją – e. seminarus vaikų mitybos klausimais arba kūdikių papildomo maitinimo ir vaikų iki 3 metų suderintos mitybos planus su patarimais ir konkrečiais receptais.

Naujienomis dalinamasi ir „Vaikų mityba“  feisbuko puslapyje: facebook.com/vaikumityba/

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


5 + = aštuoni

Kitos temos: