„Drugelio širdis“ – lietuviškas filmas šeimai, kurį rekomenduoja „Vaikų linija“ kaip priemonę prieš patyčias

„Drugelio širdis“ – lietuviškas filmas šeimai apie draugystę ir drąsą būti kitokiu nei visi. Tai istorija apie ypatingą berniuką Juozapą, kuris slepia didelę paslaptį. Jo širdį saugo gaubtas ir storas šarvas. Juozapo pasaulis – tai sename dvare paties sukonstruotas vabzdžių viešbutis ir jo gyventojai. Vieną dieną į miestelį atsikrausto naujokė Rugilė, ir Juozapo gyvenimas apvirsta aukštyn kojom. Rugilės dėka Juozapas nugali savo baimę ir tampa atviras pasauliui. Nes draugystė daro stebuklus ir augina sparnus!

***

Filmas „Drugelio širdis“ kino teatrus pasieks balandžio 8 dieną. „Vaikų linija“ rekomenduoja filmą pradinių ir jaunesnių klasių mokiniams kaip priemonę, leidžiančią jautriai pažvelgti į patyčių temą ir aptarti, kokius jausmus jos kelia, kokie galimi reagavimo į patyčias būdai. Kita svarbi tema – draugystė, kaip ji kuriama ir išlaikoma. Lietuvos mokyklų mokytojams jau paruošta metodinė medžiaga, padėsianti kalbėti su vaikais apie patyčias, remiantis filmu. O moksleivius filmo komanda kviečia dalyvauti konkurse, kur kartu su visa klase galės sukurti filmo dainos interpretaciją.

„Vaikų linijos“ psichologė dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė sako, kad žeminančio elgesio ir patyčių problema iki šiol yra viena opiausių socialinių problemų Lietuvos mokyklose.

„Tai yra viena dažniausių vaikų kreipimųsi į „Vaikų liniją“ temų,  o Tarptautinis moksleivių gyvensenos ir sveikatos tyrimas atskleidžia, kad Lietuva yra viena pirmaujančių šalių pagal patyčias patiriančių ir besityčiojančių iš kitų vaikų skaičių. Žeminančio elgesio tema įgauna naujų aspektų ir šiandienos – karo Ukrainoje – kontekste, kuomet mokyklose atsiranda agresyvaus elgesio apraiškų, nukreiptų prieš rusakalbius Lietuvoje gyvenančius vaikus. Tad svarbu su vaikais nuolat reflektuoti patyčių tema bei kartu su jais ieškoti būdų kurti tokią aplinką mokykloje, kurioje kiekvienas vaikas, nepriklausomai nuo jo tautybės, lyties, tikėjimo, pažiūrų, jaustųsi saugus ir priimtas“, – sako J. S. Jasiulionė.

Socialinę žinutę skleidžiantis filmas „Drugelio širdis“ pasirodo tokiu metu, kai susitelkimo, kalbėjimosi temos yra kaip niekada aktualios, anot „BE PATYČIŲ“ kampanijos koordinatorės Eglės Tamulionytės, ir sudėtingu metu labai svarbu skirti laiko bendroms malonioms veikloms, kurios leistų saugiai išlieti emocijas, rasti pusiausvyrą ir nusiraminimą.

„Vaikams skirti filmai yra vienas iš saugių ir vaikams priimtinų būdų kalbėtis socialinėmis temomis. Analizuojant filme vaizduojamas vaikams atpažįstamas santykių situacijas, aptariant filmo herojų išgyvenamus jausmus, diskutuojant, kaip vaikai patys galėtų reaguoti atsidūrę panašiose situacijose, galime didinti vaikų sąmoningumą patyčių tema ir skatinti juos imtis aktyvių veiksmų, siekiant sustabdyti žeminantį elgesį bei kurti draugišką atmosferą grupėje“, – įsitikinusi E. Tamulionytė.

Sukurti filmą režisierę Inesa Kurklietytė įkvėpė Modestos Jurgaitytės knyga „Ypatingas“. Jos herojus Juozapas sako esantis paprastas vaikas ir jo širdis yra paprasta, tik kaip medalis kabo ant krūtinės. Anot berniuko mamos, jis gimė apdovanotas, nes turi didelę ir jautrią širdį – tik tokios širdys išgelbės pasaulį.

Filme vaidina Elija Malinauskas, Vilnė Konstancija Abukevičiūtė, Mindaugas Balabonas, Rokas Mizeikis ir kiti. Tėvus, mamas, mokytojus bei kaimynus „Drugelio širdyje“ vaidina daug garsių lietuvių aktorių: Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Julius Žalakevičius, Sonata Visockaitė, Violeta Mičiulienė bei kiti.

Filmą kūrė prodiuserinė kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos Media programa ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Filmo „Drugelio širdis“ dainą kartu su aktore įdainavo atlikėja Jurga

„Tau visas dangus“ – taip vadinasi daina, skambanti netrukus kino teatruose pasirodysiančiame filme „Drugelio širdis“ (režisierė Inesa Kurklietytė). Šią dainą kartu su viena pagrindinių filmo jaunųjų aktorių Vilne Konstancija Abukevičiūte atliko dainininkė Jurga. Filmas Lietuvos kino teatruose pasirodys Balandžio 8 dieną, o daina „Tau visas dangus“ ir jos vaizdo klipas jau sukasi eteryje. 

Dainą „Tau visas dangus“ specialiai filmui „Drugelio širdis“ sukūrė šeimyninis duetas – kompozitorius Paulius Jasiūnas ir žodžių autorė Modesta Jurgaitytė, kuri yra ir filmo „Drugelio širdis“ scenarijaus bendraautorė bei knygos „Ypatingas“, inspiravusios šį filmą,  rašytoja.

„Filmai apie vaikus man yra ypač jautrūs, nes per juos kalbuosi su savo vidiniu vaiku, prisimenu savo pamirštas svajones. Taip pat jaučiausi ir dainuodama šią dainą – tarsi apkabinusi pažeidžiamą savo pusę. Buvo gera dainuoti kartu su Vilne, jautėsi, kad abiems ši daina kažkuo labai svarbi. Savo paprastumu ir jaukia harmonija, tikiu, jautrumui pažadins ne vieną širdį, “ – įspūdžiais dalijosi dainos atlikėja Jurga.

Vilnė Konstancija Abukevičiūtė „Drugelio širdyje“ sukūrė drąsios ir smagios mergaitės Rugilės vaidmenį. Tik Rugilės dėka ypatingas berniukas Juozapas (aktorius Elijas Malinauskas) išdrįsta išlįsti iš savo susikurto „kiauto“ ir pažvelgti pasauliui drąsiai į akis!

Dainos „Tau visas dangus“ žodžiai atliepia pagrindinę filmo temą – skatina nebijoti, pasitikėti savimi, išdrįsti būti kitokiu, „kilti aukštai“, nepaisant pasitaikančių sunkumų. Tiek filmas, tiek daina siekia kovoti ir prieš patyčias mokyklose ir Lietuvos moksleivius kviečia „išskleisti kūrybiškumo sparnus“ ir dalyvauti „Drugelio širdies“ konkurse: mokiniai ir mokytojai kviečiami sukurti kūrybinį projektą pagal dainą „Tau visas dangus“ ir laimėti pagrindinį prizą – uždarą filmo peržiūrą visai klasei!

Dainos vaizdo klipas čia:

https://www.youtube.com/watch?v=JwQLyI4v9nQ

Muzikiniame dainos vaizdo klipe panaudoti kadrai iš filmo „Drugelio širdis“, vaizdo klipą montavo Danielius Buckus, vaizdo klipo post-produkcija –  „Culture Bridge“.  Filmą kūrė prodiuserinė kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos Media programa ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Kino teatruose nuo: 2022-04-08

Įvairaus amžiaus žiūrovams

Režisierius: Inesa Kurklietytė

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


2 + du =

Kitos temos: