Kas gali būti blogai, jei naujagimiui ligoninėje per visuotinę klausos patikrą nepavyko „paklausyti“ ausyčių

Kas gali būti blogai, jei naujagimiui ligoninėje per visuotinę klausos patikrą nepavyko „paklausyti“ ausyčių? Po kiek laiko ir kur tyrimą kartoti?

J_Byckova

VUL Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės Ausų, nosies ir gerklės ligų skyriaus gydytoja Jekaterina Byčkova

Atsako VUL Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės Ausų, nosies ir gerklės ligų skyriaus gydytoja Jekaterina Byčkova

Naujagimių klausos patikros rezultatai neigiami – „atsakas negautas“ – gali reikšti:

  1. Buvo triukšmingos tyrimo sąlygos: pvz., kūdikis tyrimo metu nemiegojo, judėjo, triukšmingai kvėpavo, verkė arba patalpoje buvo triukšminga aplinka. Triukšmas užgožia matuojamą labai tylų vidinės ausies atsaką.
  2. Kūdikio ausyčių landos yra labai siauros arba yra išskyrų landose, skysčio už būgnelių, todėl tai sudaro kliūtį ir neleidžia užfiksuoti atsako.
  3. Iš tikrųjų yra įgimtas neurosensorinis klausos sutrikimas, kurio ankstyvas nustatymas ir yra pagrindinis visuotinės naujagimio klausos patikros tikslas.

 

Nesvarbu, ar vienoje, ar abiejose naujagimio ausyse negauta atsako, su kūdikiu iki 3 mėnesių reikia atvykti gydytojo otorinolaringologo audiologo konsultacijai ir pakartoti tyrimą. Daugumai vaikų pakartotinas testas būna teigiamas, kitiems reikia kartoti testą kelis kartus, ir jeigu vis dėlto rezultatai išlieka neigiami, atliekami tolesni išsamūs klausos tyrimai.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


penki − = 4

Kitos temos: