Pilvuko diegliai visiškai nuginkluoja net pačius stipriausius tėčius ir pačias kantriausias mamas. Tas valandėles, kai kūdikis nepaguodžiamai verkia, norisi išbraukti iš gyvenimo.
Gera naujiena tai, kad pilvuko diegliai paprastai praeina per 100 dienų nuo jų atsiradimo. Bet kaip jas ištverti?
Štai 10 paprastų būdų, kurie padės nuraminti mažylį.
Mažyliui reikia sporto klubo!
Tik ne sporto klubo su svarmenimis ir treniruokliais, o tvirto pagrindo ant lovos ar grindų. Reguliariai ir dažnai kūdikį guldykite ant pilvuko, nes tai stiprina tiesiuosius pilvo raumenis. Tvirtesni pilvo raumenys padeda žarnynui atsikratyti dujų.
Pirmieji mėnesiai yra nuolatinis gulėjimas! Todėl po žindymo pusvalandį palaikykite vaikutį stačią, priglauskite jo keliukus prie pilvo. Tik po to, kai baigs atpylinėti, raugėti oru, paguldykite vėl.
Kūdikis nusipelnė geriausio masažo salono
O geriausia pasaulio masažistė jam yra, žinoma, mama. Darykite švelnų pilvuko masažą pagal laikrodžio rodyklę aplink bambą – tai skatina maisto ir dujų judėjimą virškinimo trakte. Masažas pradedamas prie pat krūtinės ląstos, delnus patepus masažo aliejumi. Iš pradžių judesiai turi būti švelnūs, glostantys, palaipsniui virstantys lengvu spaudimu, skatinančiu pilvo raumenų susitraukimą.
Tėtis moko važiuoti dviračiu
Iki tikro balansinio dviratuko teks paūgėti porą–trejetą metelių, bet tėtis jau dabar gali supažindinti su dviračių pasaulio pagrindais. Išbandykite „važiavimą dviratuku“, kai mažylio keliai lenkiami prie pilvuko. Tokia mankštelė suaktyvins žarnyno veiklą ir padės dujų burbuliukams greičiau pasiekti finišą. Judesiai turi būti švelnūs, saugūs, o treneris privalo šypsotis, kad mažyliui ši veikla asocijuotųsi su malonumu, o ne su olimpiniais normatyvais.
Nuskraidinkite į šiltus kraštus
Ir nebūtinai mažyliui tai bus Turkija. Jam labiausiai patinka „viskas įskaičiuota“ ant mamos kūno. Čia gauna valgyti ir gerti, kada tik nori, o gulėjimą prie baseino pakeičia nuogo kūnelio prisiglaudimas prie mamos krūtinės. Kontaktas „oda prie odos“ sušildo ir vaikutį nuramina. Bet ant pilvuko nedėkite šildyklės ir bet kokių šiltų kompresų. Kai kuriems mažyliams padeda 5–7 min. trukmės šilto (37–37,5ºC) vandens vonios. Na tokia pramoga tikrai prilygs pietų kurortų baseinams.
Stalo etiketas
Kai vaikutis paaugs, mokysite jį kultūringai valgyti peiliu ir šakute. O pirmais mėnesiais kantriai mokykite etiketo prie krūties. Kartais pilvuko dieglių priežastis yra netaisyklinga žindymo technika. Žįsdamas arba maitinamas iš buteliuko, kūdikis gali prisiryti daug oro. Jei žįsdamas krūtį jis kartu su speneliu neapžioja aplink jį esančio tamsaus laukelio, greičiausiai oras pateks į skranduką, o vėliau į žarnyną, taip sukeldamas diskomfortą. Jei kūdikis maitinamas iš buteliuko, buteliuko kaklelis turi būti pilnai užpildytas pieno mišiniu, kad kūdikis jo netrauktų kartu su oru.
Neskubėk ir būsi pirmas
Kartais vaikutis prisiryja oro, jei valgo labai skubėdamas. Neleiskite kūdikiui labai išalkti, maitinimo procesą paverskite ramiu, maloniu ritualu jums abiem. Kūdikis yra visiškai priklausomas nuo mamos emocinio lauko – jis jaučia jos nervingumą, nekantrumą. Todėl valgymo ritualas turi būti lėtas. Beje, tai galioja ne tik kūdikiams – visa šeima turėtų išsiugdyti įprotį valgyti susitelkus tik į maistą, o ne į televizorių, nebaigtus darbus ar mobilųjį telefoną.
Raskite, kur mitybos grandinė silpniausia
Tai, ką suvalgo mama, lemia vaikučio savijautą. Kai žindomam kūdikiui pučia pilvuką, stebėkite, koks maistas ir jo kiekis mažyliui sukelia pilvo pūtimą. Kartais nereikia pilvą pučiančių produktų visai atsisakyti, užtenka tik sumažinti jų kiekį.
Pilvuko diegliai gali kamuoti, kai žindanti mama valgo daug ankštinių daržovių (pupelių, pupų, žirnelių, žirnių, lęšių), kopūstinių daržovių, svogūnų, česnakų, ropių, ridikų, ridikėlių, patiekalų su soja, rabarbarų, kriaušių, saldžių obuolių, slyvų, uogienių, vynuogių, geria daug pieno.
Kvapų „terapija“
Stebėkite, ar nesutriko vaikučio virškinimas. Pakitęs dujų kvapas gali rodyti, kad žarnyne susikaupė daug baltymų produktų, kurių irimo komponentai skleidžia nemalonų, supuvusio kiaušinio kvapą. Gali būti, kad žarnyne pradėjo vyrauti puvimo procesus sukeliančios bakterijos, ypač, jei kartu su dujų kvapu atsirado anksčiau nebūdingas viduriavimas arba vidurių užkietėjimas. Atsiradus šiems požymiams, dera kreiptis į vaikų ligų gydytoją.
Ommmm…
Kūdikio verksmas, trunkantis valandą ar ilgiau, reikalauja jogo ramybės. Pasistenkite nepulti į paniką ir mintyse sau ištarti šią mantrą. O dar geriau, jei verkiantį mažylį paimsite pilvuku į delną, galvytę patogiai užsidėsite ant rankos ir panešiosite po namus. Pilvukas sušils, besikeičiantys vaizdai nukreips jo dėmesį, pilvuko diegliai sumažės, o jūs nesijausite tokie bejėgiai.
Taip galbūt praeis dar viena diena iš to šimto, per kurias karaliauja diegliai.
Dujas skaidantys lašiukai
Nuo pilvuko pūtimo vaistinėje jums pasiūlys lašiukų su simetikonu. Jis keičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinimo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, dėl to jie subliūkšta. Kūdikis iškart pasijunta geriau.
„Mamos žurnalas“