Ką turi žinoti mama ir tėtis, kaip papučia pavasariniai vėjai…

vėjas

Studijos „G foto“ nuotr. www.gfoto.eu

Pamažu pradeda įsigalėti pavasaris. Vos tik praveriame lauko duris, jau galime užuosti tą ypatingą, švelnų orą. Deja, labai dažnai šį metų laiką apkartina peršalimo ligos, o dažnas jų kaltininkas – perpūtimas, labai dažnai sukeltas skersvėjo. Kuo gi žalingas mažųjų sveikatai yra šis vėjas?

Pats skersvėjo pavadinimas išduoda, kad tai – skersai keliaujanti oro srovė: tiek patalpose, tiek lauke. Ji – kryptinga ir stipresnė nei įprastas vėjo gūsis, taigi organizmui nepalankesnė.

Oro temperatūrai šąlant palaipsniui, tolygiai organizmas į tai reaguoja tarsi „įjungdamas“ apsaugą: turbūt kiekvienas pajautėme pasišiaušiant smulkius odos plaukelius, lengvą drebulį ir, žinoma, norą bėgti ieškoti šilto prieglobsčio. Tačiau papūtus stipriam vėjui, taip nenutinka: dažnai šąla tik tam tikra kūno dalis, taigi mūsų kūnas tarsi apgaunamas – apsauga nuo žvarbos jis nepasinaudoja. Štai kodėl sušalti pučiant skersvėjui yra itin lengva.

Pavasarį tiek mažus, tiek didelius, skersvėjis „pagauna“ lengviau. Kartais tai nutinka namuose, kai pasiduodame pagundai išvėdinti kambarius ir nepagalvoję, atidarome daugiau nei vieną langą, duris priešingose pusėse. Taip pat stiprus vėjas gali įsisukti ir tuomet, kai, neįvertinę permainingo pavasarinio oro pavojaus, pernelyg greitai atsilapojame, atsisveikiname su šiltais drabužiais.

Niekuomet nepamirškite, kad vaikai labai dažnai perkaista, o ne peršąla. Nieko keista, juk linksmi žaidimai ir šėlionės – tiesiog neatsiejami nuo vaikystės. Tėvams būtina pasirūpinti, kad mažyliai pernelyg nesušiltų, nesuprakaituotų, nes tuomet vėjas pridarys daugiau žalos. Pavasarį ypač svarbu vaikus rengti it „kopūstus“: pasirūpinkite, kad mažylis būtų aprengtas keliais drabužių sluoksniais. Jei jam bus per karšta, reikės tik vieną jų nurengti. Mažesniuosius vis patikrinkite patys – palieskite vaiko nugarą delnu, jei prakaituota, – jam tikrai per karšta. Pasirūpinkite ir dar nebėgiojančiais, lauku besimėgaujantiems vežimėliuose mažyliais.

Vilnones šiltas kepures, pirštines, šalikus ir kitą žieminę „amuniciją“ pakeiskite plonesniais, pavasariui skirtais aksesuarais. Nepamirškite, kad vaikutis – pats geriausias termometras. Stebėkite jį, kaip jis toleruoja oro temperatūrą, ar jūsų parinkta apranga jam tikrai tinkama ir patogi, netrukdanti žaisti ir mėgautis visais pavasario malonumais.

Patarė šeimos medicinos rezidentė Vytenė Menkevičienė

„Mamos žurnalas“

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


keturi + = 8

Kitos temos: