Pagaliau sulaukėme – knyga lietuviškai apie papildomą kūdikių maitinimą gabaliukais (Baby Led Weaning)

papildomas maitinimasGill Rapley ir Tracy Murkett knyga „Kūdikio vadovaujamas primaitinimas“ griauna mitą, kad kūdikiai turi būti maitinami šaukšteliu, ir parodo, kodėl mažylis sveikiausiai vystosi, kai gali savarankiškai valgyti nuo pat primaitinimo pradžios.

Kūdikio vadovaujamas primaitinimas yra lengvas ir malonus sveiku protu paremtas būdas primaitinant mažylį. Šis metodas taip pat:

  • padeda vystytis natūraliems kūdikio įgūdžiams, tokiems kaip rankų ir akių koordinacija, kramtymas;
  • suteikia galimybę mažyliui nuo pat primaitinimo pradžios valgyti kartu su šeima;
  • skatina nepriklausomybę, nes mažylis gali tyrinėti maistą jam patogiu tempu;
  • užtikrina, kad šeimos laikas prie stalo būtų malonus ir mažiaus reikėtų kovoti su vaiku dėl maisto.

Kūdikio vadovaujamas primaitinimas yra praktiškas ir patikimas kūdikio primaitinimo būdas, suteikiantis galimybę jūsų vaikui užaugti savimi pasitikinčiu, laimingu valgytoju.

„Tai tikrai smagus būdas maitintis. Pats vaikas pasirenka, ko ir kiek nori suvalgyti, o ne mama, kuri stovi su košės pilnu šaukštu, įsivaizduodama, kad būtent jos jam reikia.“ Ineta Stasiulytė, aktorė

Kas yra „Baby Led Weaning“. Pastaruoju metu papildomas maitinimas gabaliukais (Baby Led Weaning) sparčiai populiarėja. Mamos eksperimentuoja, ieško informacijos internete, tariasi su draugėmis, gyvenančiomis užsienyje, ir randa visokių naujovių. Baby Led Weaning metodo esmė: tai toks papildomo maitinimo būdas, kai kūdikiui maistas duodamas nesmulkintas, nedaromos tyrelės, košės, viskas siūloma gabaliukais, kūdikis pats pasiima, įsideda į burną. Kitaip tariant, – vaikas pats save maitina. Šiam metodui apie 16 metų, jis pirmiausia paplito Didžiojoje Britanijoje, ten išleista pirmoji knygą apie šį papildomo maitinimo būdą. Anglijoje šį metodą pripažįsta medikai, ir net skatina. Džiugu, kad knygą jau galime skaityti ir lietuviškai.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 2 = trys

Kitos temos: