Į populiariąsias Zumba treniruotes pagaliau įtraukti ir kūdikiai – Lietuvoje pristatyta Zumbini treniruočių rūšis

Vilniuje pirmą kartą išbandyta nauja treniruočių rūšis patiems mažiausiams – nuo 0 iki 4 metų vaikams

Vilniuje pirmą kartą išbandyta nauja treniruočių rūšis patiems mažiausiams – nuo 0 iki 4 metų vaikams.

Pirmojoje bandomoje treniruotėje dalyvavo bei įspūdžiais dalinosi žinomos mamos – sporto trenerė Greta Lebedeva bei žurnalistė Živilė Kropaitė.

„Pasibaigus gripo sezonui, kai visi nuo bacilų slepiame kūdikius namuose, pats metas parodyti jiems kitus vaikus, o dar geriau – su jais paploti, pašokinėti pagal vaikiškas muzikėles, pamušti būgnelį“, – šypsodamasi teigė Živilė Kropaitė.

„Aš vis išgyvenau, kad neleidžiu vaiko į jokį būrelį, tai dabar net palengvėjo, kai supratau, kad kiekvieną savaitę būtinai eisime šokti, trypti, pajudėti. Apie muzikos naudą kūdikiams pasakoti nebereikia, o užsiėmimas, kur visi ateina panašiu tikslu – ką nors smagaus bendrai paveikti – kaip tik“, – džiaugėsi žurnalistė.

ZUMBINI – tai „Zumba“ ir „Baby first“ specialistų paruošta programa patiems mažiausiems sujungianti šokį, muziką ir ritmą su specialiomis edukacinėmis priemonėmis. Vaikai Zumbini užsiėmimo metu ne tik lavina savo muzikinį potencialą, kognityvinius, fizinius įgūdžius, bet ir kartu stiprina ryšį su mama, mokosi reikšti savo emocijas, dalintis, laikytis nustatytos pamokos struktūros ir taisyklių. Mamos kartu su vaiku įtraukiamos į veiklas, todėl taip pat gali atsipalaiduoti, linksmai praleisti laiką bei pabendrauti su kitomis mamomis ar tiesiog prasiblaškyti.

Žinoma mama ir sporto trenerė Greta Lebedeva išbandžiusi naują užsiėmimą pasidalino, kad „Visų pirma labai norėjosi kartu su sūneliu paįvairinti dieną, smagiai ir produktyviai pradėti rytą, tad Zumbini užsiėmimai pats tas puikiai dienos pradžiai. Ir vaikui įdomu ir mamai smagu! Na dar žinoma didelis pliusas, kad užsiėmimai vyksta patogioje vietoje, Karoliniškėse, sporto klubo patalpose, kuriame dirbau“.

Zumba instruktorė Augustina Juknė (žinoma „Zumba Augustė“ trumpiniu) organizuojanti šiuos užsiėmimus vaikams teigia, kad „siekiame surinkti aktyvių mamų bendruomenę, kur kartu ne tik šoksime, muzikuosime su vaikais, bet ir planuojame susitikimus, kur galės ramiai visos mamos pabendrauti, pasidalinti savo džiaugsmais ir nuogąstavimais.

Zumbini nuo kitų užsiėmimų skiriasi ne tik įtraukiančia nuotaikinga muzika, pašėlusiu ritmu ir emocijų gausa, bet ir tuo, kad, perkant abonementą, prisidedama prie socialinio projekto – kartą per mėnesį organizuojamų nemokamų Zumbini užsiėmimų patiems mažiausiems specialiųjų poreikių vaikams kavinėje „Pirmas blynas“. Zumbini instruktorė Rita Žogelė veda šokių pamokas vyresniems specialiųjų poreikių vaikams, todėl nori įtraukti į šokių pamokas ir mažiausiuosius.

Norima paskatinti tėvus nebūti užsidariusiems, ateiti kartu su vaiku linksmai, o kartu ir naudingai praleisti laiko.

Norima paskatinti tėvus nebūti užsidariusiems, ateiti kartu su vaiku linksmai, o kartu ir naudingai praleisti laiko

Užsiėmimo vieta – socialinė kavinė pasirinkta neatsitiktinai, nes joje dirba neįgalieji, kurie puikiai atlieka savo užduotis ir taip įrodo, kad gali daugiau nei mes manome.

Augustina Juknė papildo, kad „sujungus Ritos Žogelė socialinį verslą su manuoju, siekiame pasiūlyti išskirtines pamokas visiems vaikams, nesvarbu ar vaikas įprastos raidos ar turi negalią.“ Specialiųjų poreikių vaikams yra labai naudinga būti su kitais vaikais ir kartu ne tik muzikuoti, bet ir mokytis socialinių įgūdžių, o įprastos raidos vaikai taip pat mokosi empatijos. Labai svarbu nuo pat mažų dienų formuoti tinkamą vaiko emocinį pagrindą.

Kristinos Černiausikienės nuotraukos

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni − 1 =

Kitos temos: