Sveikatos mugė Vilniuje ir Kaune supažindins ir su neįprastais gydymo būdais

Pagrindinis renginio lektorius – ajurvedos gydytojas Vaidya Sohanas iš Indijos

Jau šį šeštadienį – rugsėjo 10 d., Vilniaus prekybos centre „Panorama“ vyks pirmą kartą rengiama Vilniaus sveikatos mugė, o savaite vėliau – rugsėjo 17 d. Kauno prekybos centre „Akropolis“ – Kauno sveikatos mugė.

Renginyje savo paslaugas bei prekes pristatys tiek alopatinės, tiek natūraliosios medicinos atstovai, sveiko maisto, ekologiškos kosmetikos ir švaros priemonių gamintojai, knygas bei periodinius leidinius apie sveikatą leidžiančios leidyklos, įvairios bendruomenės ir organizacijos.

„Idėja rengti šį renginį kilo jau senokai, tačiau vis neatsirasdavo laiko ją įgyvendinti. Visgi, pandemijos metu dar aiškiau supratau tokio renginio reikalingumą – pamačiau, kokios menkos visuomenės žinios apie sveikatą ir ligas, ir apsisprendžiau, kad atėjo jam laikas – viliuosi, jog šis renginys nors truputį užpildys informacijos spragas, paskatins žmones labiau savimi rūpintis“, – teigė mugės iniciatorė renginių agentūros „Gera gyventi“ įkūrėja ir vadovė Ventė Viteikaitė.

Vilniuje dalyvaus apie 60, Kaune – apie 70 dalyvių, siūlančių paslaugas ir gaminius, skirtus sveikatai gerinti. Jie atvažiuos iš įvairių Lietuvos vietovių, o dalis – ir iš užsienio.

„Dalyvius atrinkome itin kruopščiai. Savo paslaugas renginyje pristatys medicininių tyrimų, gydymo įstaigos, optikos ir odontologiniai kabinetai, spa bei sveikatingumo centrai, jogos, meditacijos studijos, masažo kabinetai ir t.t. Prekybininkai siūlys įsigyti sveiko maisto, papildų, sveikatai nekenkiančios kosmetikos ir švaros priemonių, prekių namams. Stendus turės ir įvairios su sveikata ir sveikatingumu susijusios bendruomenės ir organizacijos bei jų susivienijimai“, – pasakojo V. Viteikaitė. Renginyje lankytojai galės susipažinti ir su neįprastais gydymo būdais, pvz. dėlių terapija.

Renginyje bus galima pasikonsultuoti su gydytojais, psichologais, senųjų ir liaudies medicinos sistemų žinovais, įsigyti įvairių reikmenų sveikatai gerinti. „Daugelį prekių parduos patys gamintojai ar tiesioginiai atstovai, tad jų kainos bus mažesnės, nei parduotuvėse ar vaistinėse“, – pridūrė organizatorė.

Iš ryto lankytojai bus kviečiami pasimankštinti. 10 val. abiejuose miestuose vyks „Zero Waste“ treniruotė, kuriai nereikalinga jokia įranga, tik savo pačių svoris bei aplinkoje esantys daiktai. Vilniuje ją ves sporto treneris ir sveikos gyvensenos populiarintojas Ignas Bakėjus, o Kaune – sporto trenerė ir svorio metimo instruktorė Regina Makselytė.

Vidudienį prasidės paskaitų programa. Ją abiejuose miestuose pradės garsus ajurvedos gydytojas iš Indijos Vaidya Sohanas, skaitysiantis paskaitą anglų kalba „Kaip būti sveikam ir ilgai gyventi?“. Kitos paskaitos vyks lietuvių kalba. Jas skaitys įvairių sričių sveikatos specialistai bei sveikos gyvensenos aistruoliai.

„Paskaitų temos apims šiuo metu aktualiausias temas – kaip apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei vėžio, kaip stiprinti imunitetą ir išvengti peršalimo ligų, koks maistas yra palankiausias sveikatai, kaip įveikti stresą ir nerimą. T. p. bus paskaitų apie moterų ir vaikų sveikatą“, – žadėjo organizatorė.

Įėjimas į renginį nemokamas.

Daugiau informacijos:

Vilniaus sveikatos mugė 2022 | Facebook

Kauno sveikatos mugė 2022 | Facebook

Organizatorių archyvo nuotraukos

mamoszurnalas.lt_630x400

Related Posts

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


šeši − 5 =

Kitos temos: