„Mielasis, ar aš jau tapau stora ir negraži!?“ – tokius žodžius tu gali išgirsti, kai besilaukiančios moters kūnas išties pradeda keistis. Suprantama, kad vienintelis atsakas gali būti tavo nuoširdus patikinimas, kad ji nuostabi ir labai patraukli.
Pagirk jos naują šukuoseną, jos platesnius drabužius, pasakyk komplimentą dėl išorės – ir žmonos nuotaika tuoj pat pagerės.
Abu džiaukitės antruoju trimestru – pačiu maloniausiu nėštumo laikotarpiu. Praeityje pasiliko varginantis pykinimas, nuovargis, dirglumas. Šiuo metu reikėtų atkreipti dėmesį į sveiką mitybą. Tavo žmonai ir jūsų mažyliui dabar ypač reikalingi produktai, turintys daug baltymų. Ji turėtų gerti daug skysčių. Nenustebk, jei šiuo metu pastebėsi, kad žmona keliasi naktį pavalgyti. Tau gali atrodyti, kad nėščia žmona nieko neveikia, tik valgo ir valgo. Tačiau žinok, kad jeigu ji valgo dažnai ir po truputį – tai ne blogiausias jūsų augančio mažylio maitinimo būdas. Ir tau teks su tuo susitaikyti. Kai ji bus patenkinta, viskas atsistos į savo vietas. Nenustebk, jei žmonai dar nepraėjo keisti norai kažką suvalgyti, pavyzdžiui, molio, smėlio, parafino, krakmolo, kreidos ir pan. Tokie norai – tai įprastas reiškinys. Reaguok į tai protingai. Ypatingas potraukis neįprastam maistui ar kai kuriems produktams rodo apie tam tikrų medžiagų trūkumą jūsų mažyliui. Kartu su žmona pasidomėk apie sveikos mitybos principus ir paskatink ją sveikai maitintis.
Jei jūsų šeimoje maistą ruošia žmona, gali pasiūlyti jai pasidalinti šia garbinga pareiga. Galbūt pasisiūlysi nors retkarčiais paruošti vakarienę. Tada tiksliai žinosi, kad mylima žmona ir jūsų mažylis gaus viską, kas svarbiausia ir maistingiausia. Tik būk atidus, parinkdamas produktus.
Jeigu tavo mylimoji nuolat jaudinasi dėl savo „viršsvorio“, pasistenk surasti reikiamus žodžius ją nuraminti. Įtikink ją, kad augantis svoris daro ją dar gražesnę, todėl, kad liudija apie nuostabų procesą, kuris vyksta su ja (aišku, ir su tavimi!). Pasakyk, kad tai ne jos kilogramai, o jūsų vaiko svoris. Nereiktų pamiršti, jog tos nėščios moterys, kurios bando kontroliuoti savo svorį vien tik dėl malonaus atspindžio veidrodyje, gali pakenkti savo mažyliui. Tačiau ir didelis svorio prieaugis nėra palankus nei moteriai, nei vaikui. Išsamesnės informacijos apie sveiką mitybą jūs abu turėtumėte gauti nėščiųjų mokykloje.
Šiuo metu žmonai būtų labai malonu išgirsti iš tavęs jaudinantį kvietimą nuvykti į parduotuvę ir nupirkti drabužių, skirtų šiam laikotarpiui. Įtikink savo žmoną, kad moteris, apsivilkusi nėščioms skirtais drabužiais, atrodo išdidžiai, o tu nori, kad visas pasaulis žinotų, kaip didžiuojiesi tuo, kad ji nėščia.
Niekas nesuteiks žmonai didesnio įspūdžio ir malonumo, kaip žygis į būsimų mamų parduotuvę.
Aktyviai dalyvauk drabužio pasirinkimo ceremonijoje. Tai padės jai pasijausti patrauklia. Kai kurie drabužių nėščioms gamintojai išleidžia modelius, kurie ir po gimdymo gali būti pritaikyti pagal figūrą. Ir po to, kai norimas daiktas taps jūsų nuosavybe, neužmiršk pranešti savo mylimajai, kaip nepaprastai jaudinančiai ir žavingai ji atrodo. Atmink, kad nėščios moterys jaučiasi kur kas geriau, kai žino, kad gražiai atrodo.
Gali pamatyti būsimą vaikutį
Vyrai kol kas dar neturi „realaus“ nėštumo patvirtinimo. Tačiau kai ultragarso tyrimo metu pamato savo būsimą mažylį, jie įsitikina, kad viskas yra tikra. Jokiu būdu nepraleisk apsilankymo pas gydytoją, kai žmonai bus atliekamas ultragarso tyrimas. Kompiuterio monitoriaus ekrane pamatysi, kaip atrodo būsimas vaikelis. Jis dar labai mažas, tačiau jau galite atskirti jo rankutes ir kojytes, veiduką, plakančią širdelę. Tai nuostabus, jaudinantis reginys. Pamatyti pirmą kartą įsčiose savo dar negimusį mažylį – su niekuo nesulyginamas įspūdis. Dauguma tėčių prisipažįsta, kad pirmi tėviški jausmai atsirado būtent pamačius mažutėlę gyvybę ultragarso aparato ekrane. Tai vienas iš tų retų gyvenimo įvykių, kuris pasiliks tavo atmintyje visam gyvenimui. Tu pirmą kartą pamatysi savo dar negimusį mažylį! Tiesa, gimęs jis atrodys visiškai kitoks. Geriausia tai atlikti ne anksčiau kaip 18-19 nėštumo savaitę.
Naujienų agentūra „Mes laukiamės!“
Ketvirto mėnesio pradžia – labiausiai tinkamas laikas oficialiai pranešti aplinkiniams apie nėštumą. Galima pasakyti telefonu ar išsiuntinėti atvirukus su pranešimu apie laukiamą įvykį ir numatomą vaiko gimimo datą, galima pakviesti į svečius draugus ir artimuosius.
Šiuolaikiniai tėčiai turi daugiau galimybių spręsti klausimus apie vaiko gimimą, negu turėjo mūsų tėvai, kurių žmonos kentėjo gimdymo skausmus vienos. Todėl, jeigu kas nors tave pradės įtikinėti, kad ankstesniais laikai tėvystė suteikdavo kur kas mažiau rūpesčių, atkreipk dėmesį į tai, ko netekdavo tos kartos tėvai. Ir pasistenk padaryti taip, kad žmona girdėtų tavo žodžius. Šiandien tu gali būti lygiateisis partneriu garbingame išnešiojimo ir vaiko gimimo procese, o ne tiesiog apvaisinti kiaušialąstę ir po to sėdėti nuošalyje bei laukti, kada gims vaikas. Dabartiniai vyrai kur kas švelnesni ir rūpestingesni (ir kartu atneša kur kas daugiau naudos!) negu jų protėviai. Tai nereiškia, kad jie buvo nedėmesingi savo žmonoms – tiesiog jie elgėsi tuo metu taip pat, kaip ir visi kiti tėvai. Kiti variantai jiems tiesiog neateidavo į galvą.
Vaikui vardą išrinkti galima bet kokiu nėštumo laikotarpiu, tačiau dabar, antruoju trimestru, kai tu toliau kalbiesi su didėjančiu savo žmonos pilvu, mažylis tikrai gali tave girdėti. Tikriausia tau labai norėtųsi žinoti savo laukiamo mažylio lytį, tačiau nesistenk primygtinai to klausti gydytojo. Ir tik dėl to, kad gana dažnai apsirinkama. Vadindami vaiką vardu, neatitinkančiu jo lyties, jūs galite padaryti jam didelę psichologinę traumą. Todėl šiuo metu geriausiai pasirinkti du vardus – mergaitės ir berniuko.
Sprendimas, kokiu vardu pavadinti mažylį, turėtų būti abipusis. Ir šiuo atveju, kaip ir kitais, išspręsti problemą galima tik padedant abipusei meilei, paramai ir pagarbai. Surašykite visus vardus, kurie patinka vienam ir kitam. Po to, sąrašais apsikeiskite, ir kuris vardas nepatinka, išbraukite. Jums reikia parinkti tokį vardą, kuris ne tik patiktų jums abiem, bet ir vėliau patenkintų jūsų vaiką. Pasinaudokite knygomis apie vardus ir būtinai išsiaiškinkite jų kilmę. Neskubėkite nuspręsti. Dar yra daug laiko. Galite net paprašyti vaiką įsčiose reaguoti į vardą judesiais. Vienas judesys reiškia „taip“, du – „ne“. O kol kas vadinkite vaiką tiesiog „mažyliu“.
Būkite pasiruošę, kad galite sulaukti iš aplinkinių ir artimųjų daug patarimų, pasiūlymų. Tačiau atminkite, kad vardą vaikui renka tėvai, o ne aplinkiniai. Būk kantrus, jei žmona ilgai negali nuspręsti.
Neabejok – ji tinkamai įvertins tavo dėmesingumą.
Atminkite svarbiausia: gimusiam savo vaikui jau jūs privalote turėti parinktą vardą. Labai negerai, kai vaikas jau kelių savaičių ar netgi mėnesio amžiaus, o dar neturi vardo. Tai mažo žmogaus negerbimas, jo įžeidimas, o kartu ir tėvų aplaidumas.
Vaikutis juda!
Penkto mėnesio pabaigoje jūsų gyvenime įvyksta dar vienas nuostabus įvykis. Mažylis jau toks stiprus, kad žmona gali pajausti pirmuosius jo judesius. Jums abiem išties tai bus didelė ir įspūdinga šventė: juk mažylis pagaliau pats praneša, kad jis egzistuoja.
Pabandyk ir tu pajausti šiuos judesius. Tegul žmona praneša, kai mažylis pradės judėti. Tada uždėk savo ranką ant jos pilvo ar tiesiog priglausk skruostą ir lauk, kol vaikas tau atsakys. Tik nenustebk: dažniausiai tuo metu, kai uždėsi ranką, mažylis nustos judėti – tiesiog jis jaučia šį tavo judesį ir suklūsta.
O gal nori pažaisti su tavimi! Tai bus nepamirštamos minutės. Yra dar viena tėčio taisyklė: aktyviai dalyvauk negimusio mažylio gyvenime, bandyk „sugauti“ jo judesius, sek jam pasakas, dainuok daineles.
Gali atlikti nedidelį eksperimentą: papasakok savo mažyliui, kol jis dar gyvena mamos pilvelyje, kokią nors juokingą, įdomią istoriją. Turinys gali būti bet koks – juokingas įvykis atostogaujant, kas nors apie senelius, apie namus, apie tą miestą, kur jie gyveno ar gyvena. Svarbu, kad informacija būtų asmeninė, šeimyninė. Kad rezultatas būtų geresnis, nuolat pakartok savo pasakojimą. O paskui, praėjus kuriam laikui po vaiko gimimo, primink jam apie tai! Tu su nuostaba pastebėsi, kad mažylis puikiai viską prisimena, ką tu jam kalbėjai, išsaugojo tai! Su atsiradusiomis naujomis emocijomis, augančiu psichologiniu krūviu tau padės susitvarkyti pagarba, meilė ir tarpusavio supratimas.
Intymus gyvenimas
Seksas šiuo nėštumo laikotarpiu – ar reikia jo vengti, ar ne?
Šiais laikais nė vienoje kultūroje ar religijoje nėra šiuo klausimu griežtų taisyklių. Tad šį klausimą tenka spręsti jums abiem. Gali būti, kad nėštumo metu žmonos seksualumas bus padidėjęs. Tau šiuo atveju reikėtų prisitaikyti prie tokios situacijos.
O kartais santykių metu žmona gali jausti nepatogumą ir net skausmą. Tokiais atvejais tu turėtum į tai atsižvelgti ir tenkintis apsikabinimais, glostymais. Jeigu tokia situacija tęsiasi ilgiau, reiktų kreiptis į gydytoją (ar psichologą), kad nustatytų priežastį.
Kitos poros teigia, jog jeigu šiuo metu nepasinaudos visais nėštumo privalumais, šeima neteks didžiausios jausminės patirties gyvenime. Jos teigia, jog seksas šiuo metu būna puikesnis, negu medaus mėnesį, nes jiems absoliučiai niekas netrukdo. Seksas nėštumo metu išlaisvina jų kūnus, jų protą ir jos su nekantrumu laukia kito nėštumo.
Sutuoktinių poros dažnai sulaukia įvairių perspėjimų, kad gali įvykti persileidimas ar priešlaikinis gimdymas, kad galima pakenkti vaikui, jį užkrėsti ir t.t. Kartais būna ir taip, jog būtent vyras vengia sekso su savo nėščia žmona, todėl, kad gėdinasi „tai“ daryti prie mažylio. Aišku, yra aplinkybės, dėl kurių gydytojas gali patarti vengti intymių santykių. Jeigu moteris anksčiau turėjo persileidimų ar priešlaikinių gimdymų, jeigu ji skundžiasi neaiškios kilmės kraujavimu, ar yra kitų skundų – geriau vengti sekso.
O jeigu tavo žmona prarado susidomėjimą seksu (dažniau tai būna pirmais nėštumo mėnesiais arba nėštumo pabaigoje), būk švelnus, atlaidus ir mokėk užjausti, nes ji taip elgiasi ne dėl savo kaprizų, o dėl savo savijautos. Šiuo atveju grubumas ar reikalavimas intymumo gali tik apsunkinti situaciją. O apskritai dažniausiai antrasis nėštumo trimestras yra tas laikas, kai intymūs santykiai susireguliuoja, pora jau prisitaiko vienas prie kito ir jokių nepatogumų nekyla.
Kad neatsirastų strijų
Daugelį moterų labai neramina nėštumo metu atsiradę randai, vadinami strijomis. Jie dažniausiai pasirodo ant pilvo. Tai odos sutrūkinėjimas, augant vaikui ir tempiant pilvo sienelę. Jie nėra skausmingi, tačiau paprastai po gimdymo pasilieka. Randai gali atsirasti bet kuriuo nėštumo metu. Kad oda būtų elastingesnė ir mažiau trūkinėtų, šiuo trimestru galima naudoti rožių, levandos, rozmarino, imbiero, muskato riešuto, mandarinų ir kt. eterinius aliejus. Aliejų įtrynimo į odą procesas – tai tavo garbinga pareiga. Tarp kitko, tai labai patraukli priemonė, kuri gali būti ir neįtikėtinai jautri. Šis masažas yra nuostabus kasdieninio bendravimo būdas su žmona ir mažyliu. Be to, aliejų įtrynimai pagerins žmonos savijautą.
Įtrindamas aliejų į žmonos pilvą, kartu tu gali atlikti jai viso kūno atpalaiduojantį masažą, kuris būtinas jos gerai savijautai. Tai sukuria didžiulį komforto pojūtį. Pagaliau tai nepaprastai malonu. Tavo atliekamas švelnus masažas tarsi sako žmonai, kad tu visiškai priimi ją tokią, kokia ji yra, rūpiniesi ja, susipažįsti su jos besikeičiančiu kūnu. Masažas gali suteikti partneriams didesnio artumo ir tarpusavio supratimo pojūtį. Nemalonias žmonos mintis ir baimę nuslopina džiaugsmas ir meilė, nes ji supranta, jog tu sieki suteikti jai malonumo. Masažas dovanoja gerą savijautą, atneša džiaugsmą, ramybę. Tu ir tavo žmona neabejotinai pamėgsite masažą, todėl mes ypač rekomenduojame šią nuostabią procedūrą.
Kaip jį atlikti, mes rodome savo Nėščiųjų mokykloje.
Fiziniai pratimai
Fiziniai pratimai nėštumo metu – tai pagrindas lengvam ir greitam gimdymui, tačiau ypač aktyvių pratimų, energingų judesių reikėtų vengti.
Tavo žmona jausis kur kas geriau, jeigu mankštinsitės kartu. „Besilaukiantiems“ vyrams irgi naudingas fizinis aktyvumas.
Nepralošite kartu vaikščiodami į treniruoklių salę, važinėdami dviračiu, plaukiodami baseine, šokdami arba atlikdami aerobikos pratimus.
Beveik visos moterys gimdymo metu bijo plyšimų ar tarpvietės kirpimo. To galima išvengti, jeigu bus paruošti dubens dugno raumenys. Jie palaiko gimdą. Šių raumenų paruošimas labai svarbus ir pogimdyminiam laikotarpiui, normaliam intymiam gyvenimui, kad išvengtumėte šlapimo nelaikymo.
Yra keletas pratimų, stiprinančių dubens dugno raumenis. Tavo pareiga pakontroliuoti ir priminti žmonai, kad ji reguliariai juos atliktų.
Pirmas pratimas – tupėti, remiantis į grindis pilna pėda.
Antras – sėdėti ant kieto pagrindo, sulenkus kojas per kelius ir suglaudus pėdą į pėdą. Tokioje padėtyje sėdėti moterys labai mėgsta.
Trečias – tai klasikinis Kėgelio pratimas. Jis labai paprastas. Žmona turi įtempti dubens dugno raumenis, lyg norėdama sulaikyti šlapimą. Įtemptus raumenis reikėtų išlaikyti kiek galima ilgiau (nemažiau 10-20 sekundžių), o po to atpalaiduoti. Per dieną tai reiktų atlikti ne mažiau kaip 100-150 kartų. Kegelio pratimo efektas priklauso nuo pastovių treniruočių, todėl tu turi tai nuolat priminti žmonai. Šiuos pratimus reiktų daryti kasdien.
Kad žmona jaustųsi geriau
Parekomenduok žmonai dažniau gulėti ant kairio šono. Ši padėtis leidžia kraujui lengviau tekėti nuo širdies kojų link ir mažylio link, dažnai palengvina nepatogumą, kurį sukelia išsiplėtusios venos, tinimai ir skausmai nugaroje.
Gausūs hormoniniai pakitimai paliečia moters sugebėjimą susikaupti ir atsiminti. Nenustebk ir nenuogąstauk, jei pastebėsi, jog nėštumo metu žmonai pablogėjo atmintis. Ji užmiršta, ką reikėtų tą dieną padaryti, kur nueiti. Toks rūkas jos galvoje – tai natūrali nėštumo reakcija, kai visas jos organizmas susitelkęs išnešioti vaikutį. Nereikėtų kovoti su užmaršumu. Geriau patark žmonai arba pats užrašyk, ką reiktų atlikti, kur nueiti, ką nupirkti. Ir žodžiu primink žmonai apie svarbius susitikimus.
Patark sumažinti dienos reikalų krūvį, dalį darbų pasistenk atlikti pats. Atmintį pagerina geras ir normalus išsimiegojimas naktį. Šie laikini atminties sutrikimai išnyks po gimdymo. Tyrimai išaiškino, kad hormonai, atsirandantys nėštumo metu ir maitinant vaiką krūtimi, labai pagerina tą smegenų dalį, kuri atsakinga už atmintį. Neveltui sakoma, kad mamos visad viską žino!
Žmona gali taip įsijausti į savo nėštumą, kad pamirš tave, tarsi paliks nuošalėje nuo visų savo išgyvenimų. Žmonai nukreipus visą savo dėmesį į būsimą mažylį, gali pajusti dėmesio stoką. Dėl to neįsižeisk ir jokiu būdu nenusigręžk nuo žmonos. Pats įsitrauk į jos rūpesčių ratą, dažniau paklausinėk apie savijautą. Jokiu būdu dėl to nepyk ir nerodyk nepasitenkinimo.
Kad ji būtų laiminga
Kaip padaryti žmoną laimingą? Grupei moterų antrojo nėštumo trimestro metu buvo pateikti klausimai: „Ko jūs labiausiai lauktumėte šiuo metu iš savo mylimojo ir koks jo elgesys suteikė jums didžiausią malonumą?“ Štai kokie buvo atsakymai:
• jis nuperka maisto produktus;
• atlieka man nuostabų kūno atpalaiduojantį masažą;
• patenkina visas mano valgio fantazijas;
• labai gerai supranta mano būseną ir visapusiškai padeda;
• kartu su manimi vaikšto pas gydytoją ir atlieka beveik visus darbus namuose;
• kartais jis pakeičia mane virtuvėje ir paruošia puikią vakarienę;
• kiekvieną dieną jis masažuoja man kojas;
• dažnai apkabina ir bučiuoja mane ir mano pilvą;
• kai aš blogiau jaučiuosi, jis grįžta iš darbo ir būna su manimi;
• jis laiko mano ranką, kai mes kur nors einam ir perka man viską, ko aš noriu;
• kiekvieną dieną jis ruošia man pusryčius, pats skalbia.
Tavo vaidmuo dabar – tapti patikimu žmonos padėjėju ir sąjungininku, būti žmonos ir vaiko meilės šaltiniu. Tu turi būti pajėgus apsaugoti žmoną nuo jaudulio, baimės ir streso, apsupdamas ją švelnumu, dėmesiu, suteikdamas saugumo ir stabilumo pojūtį.
Jeigu moteriai pati Gamta suteikė gyvybės Kūrėjos vaidmenį, tai kas gi lieka tau? Iš pirmo žvilgsnio, tu užimi kuklią vietą, ryšys su vaiku viso nėštumo metu netiesioginis. Gaila, tačiau dauguma tėčių taip ir pasilieka nuošalyje, nesuprasdami savo reikšmingumo laipsnio tiek būsimai mamai, tiek augančiam mažyliui.
Bet juk ir pastojant, ir mažo žmogelio vystymosi procese dalyvauja du žmonės. Jų vaidmenys skirtingi, tačiau uždaviniai nedaug skiriasi. Būtent ant tavo pečių guli visa atsakomybė už dvasinę ir fizinę žmonos ramybę. Tu esi savotiška apsauga tarp būsimos mamos ir aplinkinio pasaulio.
Senovėje natūrali vyro funkcija buvo medžioti, aprūpinti savo šeimą maistu ir ją saugoti. Akimirkai įsivaizduok, kad esi stiprus, drąsus ir ryžtingas todėl, kad nuo to priklauso tiek tavo, tiek ir palikuonių gyvybė. Mintyse įsivaizduok teritoriją, kur gyvenate su savo žmona. Jus abu supa paslaptingas ir pilnas pavojaus laukinis miškas. Tavo užduotis – apsaugoti savo teritoriją nuo neprašytų svečių. Tu visą laiką sargyboje: tavo klausa neįtikėtinai jautri, regėjimas paaštrėjęs iki kraštutinumo.
O dabar, kai kiekviena savo ląstele pajautei šią būseną, tark sau, kad laukiniai žvėrys, kurie iki šiol slepiasi ir kelia pavojų jūsų namams – tai visi negatyvūs įvykiai ir emocijos, kurios gali atakuoti tavo žmoną. Kovok su jomis nelaukdamas, tik neprileisk jų arti!
Mes žinome, kad mamos emocijos ir mintys tiesiogiai veikia mažylio smegenis. Todėl stenkis suteikti žmonai kiek galima daugiau džiaugsmo. Net jei, tavo manymu, jos dabartinis elgesys yra be logikos ir argumentų. Nusileisk! Tu juk stiprus žmogus. O tikra jėga gimdo kilnumą. O gal tu nenori toleruoti kaprizų ir gini savo teisybę? Kodėl tai dabar taip svarbu išsiaiškinti, kas teisus?
Argi tu ir žmona priešai?
Jūs abu – sąjungininkai, sujungti bendro reikalo – sveiko ir laimingo mažylio laukimo. Tad viską darykite kartu. Mokykitės harmonijos. Kurkite jausmų muziką. Įsivaizduok, kad žmona panaši į muzikinį instrumentą. Stenkitės išgauti tik švelnius garsus. Mušamieji, būgnai čia neleistini! Kiekviena tavo sugrota nata gulasi į jūsų mažylio dvasią. Tai – tavo partitūra. Įsivaizduok, ką tu nori gauti pabaigoje – preliudiją, sonatą, maršą? O gal chaotišką triukšmą, nepasiduodantį suderinimui? Būk kompozitorius: kurk pozityvių jausmų muziką šeimoje!
Gyvenk be baimės ir elkis be priekaištų. Juk būna ir taip, kad vyras, nuoširdžiai norintis vaiko ir džiaugdamasis šia triumfo žinia, staiga sutrinka pusiaukelėje. Tau atrodo, kad priekyje laukia kažkas neaiškaus. Pagaliau ir žmona, pasinėrusi į naujus rūpesčius, nustoja tave pastebėti. Sieloje auga neaiški panika: o gal tai visiems laikams? Tarp tavęs ir žmonos dabar stovės nesuprantamas kūdikis… Tačiau tu juk juo džiaugiesi!
Tokia jausmų ir minčių sumaištis visiškai pateisinama. Pabandyk į situaciją pažvelgti kitu aspektu. Juk motinos ir vaiko ryšys biologinis, o tavo ryšys su mažyliu turi daugiau socialinį charakterį. Todėl, kad ir koks idealus vyras esi, suprasti, ką būtent jaučia tavo žmona, negali: tu niekad nebūsi nėščia moterimi, niekad nepajausi mažylio smūgių iš vidaus, nepajausi, kaip staigiai keičiasi aplinkinis įprastas pasaulis. Deja…
Bet žinok, kad tu reikalingas vaikui tiek pat, kaip ir motina. Ir jeigu kalbama, jog tėčio vaidmuo antraeilis – tai visiškas absurdas! Žmogus turi dvi rankas, dvi kojas, du smegenų pusrutulius. Kiekvienas vaikas turi teisę turėti tėvų porą.
Gerbk gyvybės kainą! Nė viena moteris nenori būti be vyro paramos, net jeigu ant šiuolaikinio feminizmo bangos ji visapusiškai demonstruoja savo nepriklausomybę. Nenori ir negali todėl, kad tai nenatūralu.
Romualdas Šemeta, akušeris ginekologas, Nėščiųjų mokyklos vadovas, (tel. 8*687 64757).
„Mamos žurnalas“