Kokios treniruotės padeda susigrąžinti formas po gimdymo

Dažna kūdikio susilaukusi moteris sprendžia klausimą – kada grįžti į sportinę veiklą? Kokios treniruotės efektyviausios, norint susigrąžinti formas po gimdymo?

Įprastai rekomenduojama pradėti sportuoti praėjus 6–8 savaitėms po gimdymo. Priklausomai nuo kiekvienos moters savijautos, gimdymo sunkumo, šis laikotarpis gali skirtis, todėl prieš pradedant mankštintis būtų protinga pasitarti su savo gydytoju. O jei treniravotės besilaukdama ir gimdymas buvo sklandus, – pradėti mankštintis galite jau po dviejų savaičių.

Treniruočių studijos „Vija Pinavija“ trenerės rekomenduoja po gimdymo rinktis kalanetikos ir pilateso treniruotes, nes šios mankštos stiprina pilvo presą, klubus, sėdmenis, dubens dugno raumenis. Moterys, kurios bent du kartus per savaitę lankos šias treniruotes, daug greičiau susigrąžina buvusias kūno formas.

Gelbėkime pilvo presą kalanetika. Net tos moterys, kurios iki nėštumo sportavo, devynis mėnesius nešiodamos kūdikį, praranda buvusį pilvo raumenų stiprumą. Pilvo prese yra dvi pagrindinės zonos, kurioms reikia skirti daugiau dėmesio, – tai viršutinė ir apatinė jo dalys. Apatinę dalį stiprina įvairūs kojų kilnojimo pratimai, o viršutinė dalis stiprėja judinant liemenį. Svarbiausia nepamiršti abiejų zonų, kadangi taip sustiprinsite įstrižuosius pilvo raumenis, kurie labai svarbūs moters liemeniui. Stiprūs raumenų įtempimai, judėjimas bei pulsavimas labai maža amplitude sukelia didelį fizinį krūvį, dėl kurio pilvuko raumenukai gana greitai sustangrėja ir sutvirtėja. Po kalanetikos mankštos visas kūnas patiria gerą impulsą atsinaujinti ir sustiprėti.

Stiprinkime dubens dugno raumenis pilatesu. Deja, bet dubens sritis dažnai pažeidžiama po gimdymo, todėl būtina atkreipti dėmesį į dubens dugno raumenų stiprinimą. Šiuos nematomus raumenis galime sustiprinti pilateso mankšta. Dubens dugno raumenys stabilizuoja mūsų stuburą ir yra taisyklingos laikysenos pagrindas, turi didelę reikšmę bendrai moters sveikatos būklei, ypač kai po gimdymo siekiame atgauti „formą“. Aktyvus dubens dugnas apsaugo moterį nuo nugaros skausmų, šlapimo nelaikymo, žarnyno vangumo, vidaus organų suglebimo ir nusileidimo. Tinkamai išlavinę dubenį, ne tik pagerinsime laikyseną, bet ir išvengsime daugumos ligų.

Teisingai pasirinktos treniruotės padeda atsigauti po gimdymo, pakeičia figūrą, padeda atgauti jėgas ir pasitikėjimą savimi. Treniruočių studijoje „Vija Pinavija“, grupinių užsiėmimų metu, moterys dalinasi savo patirtimi, išgyvenimais ir sporto sėkmės istorijomis. Tai palaikymo ir motyvacinė sistema, kuri padeda nepasiduoti, siekti tikslų kartu, o ne po vieną.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 − = nulis

Kitos temos: