Laimingų mamų receptas – sportas su vaikais

Vienas geriausių receptų bendrai mamytės ir vaikelio fizinei būklei yra judėjimas

Jau ne vienerius metus gyvuojančioje treniruočių studijoje „Vija Pinavija“ galime ne tik išvysti besišypsančias, laimingas būsimas mamytes „Nėščiųjų mankštoje“,  bet ir išgirsti krykštaujančius mažylius mankštose „Mama ir vaikas“ bei „Kalanetika su vaikais“.

Kaip teigia treniruočių studijos kineziterapeutė Viktorija Brusokaitė, vedanti treniruotes „Nėščiųjų mankšta“ ir „Mama ir vaikas“, vienas geriausių receptų bendrai mamytės ir vaikelio fizinei būklei yra judėjimas. Ypač tai jaučia sportuojančios nėštukės, nes gerėja mamos ir kūdikio deguonies ir maisto medžiagų apykaita, sąnarių paslankumas, bendra emocinė ir fizinė būklė, širdies ir kraujagyslių sistemos būklė, stimuliuojamos kvėpavimo ir nervų sistemos veiklos, mažėja rizika patirti nugaros skausmus, galūnių tinimus. Sportuojančioms moterims, nėštumas dažnai būna lengvesnis ir malonesnis potyris. Tai kartu ir puikus laiko praleidimas, dėmesys sau ir į pasaulį atskubančiam kūdikėliui.

O reguliariai lankiusios nėščiųjų mankštas būsimos mamytės neapleidžia sporto ir vėliau. Su savo mažyliais jau nuo 3 mėn. apsilanko pirmojoje pažintinėje mankštoje „Mama ir vaikas“, kurioje kineziterapeutė Viktorija visą savo dėmesį skiria tiek vaikučiui, tiek mamai. Mankštos pradžioje sportuoja tik mama, vaikutis būna šalia. Mankštai įpusėjus, mama sportuoja su vaikučiu (daromi pratimai kartu su vaikeliu), o mankštos pabaigoje, likus 10–15 min., atliekami pratimai vaikučiui ant kamuolio ir kilimėlio.

„Kūdikiams ši mankšta tai – lyg žaidimas, tačiau judant stimuliuojamas organizmo augimas ir vystymasis, mažyliui susiformuoja teisingų judesių pavyzdžiai, skatinamas stambiosios motorikos vystymasis“,  – mankštos privalumus kūdikiams vardina kineziterapeutė.

Tuo tarpu su ūgtelėjusiais vaikučiais mamytės dažniausiai lankosi treniruotėse „Kalanetika su vaikais“, čia mažyliai gali nevaržomai judėti, apžiūrinėti studijoje esančius žaisliukus, o vyresni vaikai visada gaus „darbelio“ prie mūsų mažojo staliuko – piešti, spalvinti ar spręsti užduotėles. Šioje mankštoje vaikučių amžius nėra ribojamas, todėl gali sportuoti visos vaikus auginančios mamytės.

Daugiau informacijos apie vykstančias mankštas treniruočių studijoje „Vija Pinavija“ būsimoms mamytėms ir mamytėms su vaikučiais rasite www.vijapinavija.lt.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


šeši + = 8

Kitos temos: